در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۱۵۴۷
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۲
برخلاف باور عموم، خیانت معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که فرد از رابطه خود ناخوشنود است
یک کارشناس ارشد مشاوره خانواده، صداقت را بهترین راه پیشگیری از خیانت زناشویی دانست و به زوجین توصیه کرد، درباره احساساتتان با همسرتان صادق باشید.

مهدی خان آبادی خاطرنشان کرد: جالب است که به ندرت افراد، همسرشان را به ‌خاطر کسی که با او دست به خیانت زده‌اند رها می‌کنند و آنهایی که این کار را می‌کنند، احتمال طلاق در رابطه دومشان بسیار بالا است، زیرا فرد مقابل نمی‌تواند به کسی که یکبار به خانواده خود خیانت کرده است، اعتماد کند. پس اگر خیانت سودی به دنبال ندارد، چرا آدم‌ها به هم خیانت می‌کنند و آیا می‌توان جلوی خیانت همسر را گرفت؟!

وی اظهار کرد: برخلاف باور عموم، خیانت معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که فرد از رابطه خود ناخوشنود است، بنابراین اگر این موضوع درست باشد، مهم نیست که چند مرتبه با همسرتان رابطه‌ جنسی داشته باشید یا اینکه آشغال‌ها را شب‌ها سر کوچه بگذارید یا نه، چون ازدواج شما همیشه در معرض خیانت قرار دارد. خان آبادی افزود: دور کردن دوستان از جنس مخالف همسر یا محدود کردن زمانی که در اینترنت سپری می‌کند هم اثری ندارد. البته این را هم بگوییم که همیشه کسانی که مشکل اخلاقی دارند نیستند که خیانت می‌کنند.

وی افزود: در سال ۲۰۰۴، ۸۲ درصد از پاسخ ‌دهندگان به یک تحقیق ابراز کرده‌اند که خیانت همیشه کاری اشتباه است. خان آبادی عنوان کرد: پیش‌گیری از خیانت خیلی ساده است و راهش هم راست گفتن است. محققان و روان شناسان اعتقاد دارند برای این‌که زوج‌ها از بروز خیانت در زندگی زناشویی خود جلوگیری کنند، باید اول قبول کنند که جذب شدن به افراد دیگر مسئله‌ای کاملا طبیعی است و اگر متوجه شدید که در مورد یک فرد دیگر به غیر از همسرتان خیال پردازی می‌کنید، باید موضوع را به اطلاع همسرتان برسانید؛ یعنی در مورد احساساتتان صادق باشید.

وی ادامه داد: البته لازم نیست که با گفتن جزئیات مسئله، احساسات همسرتان را خدشه‌دار کنید، اما قبل از اینکه نگرانی‌هایتان به مسئله جدی‌تری تبدیل شود با همسرتان صادق باشید. به همسرتان بگویید که چه ویژگی رابطه‌تان را تحسین می‌کنید و فکر می‌کنید رابطه‌زناشویی تان چه اشکالاتی دارد. خان آبادی توصیه کرد، کاملا راحت با همسرتان حرف بزنید و احساساتتان را با هم در میان بگذارید. حرف زدن در مورد این مسائل را باید با دیدگاهی عادی و طبیعی نگاه کنید نه تهدیدآمیز، مگر اینکه طرف مقابلتان چیزی را از شما پنهان کند. در این زمان است که آن خیال پردازی به مسئله‌ای جدی‌تر تبدیل می‌شود و ممکن است موجب رفتارهای موزیانه و پنهان‌کاری شود و همین عامل است که خیانت ایجاد می‌کند.

وی اضافه کرد: همیشه به اینکه در رابطه‌تان چه می‌کنید دقت داشته باشید. این را به یک اولویت زندگیتان تبدیل کنید و از بودن با هم لذت ببرید، بعد از مدتی خواهید دید که جزء معدود روابط متعهدی خواهید بود که دو طرف کاملا به هم متعهد هستند.

/ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
جاوید زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
نزدیک انتخابات باز کردن تنور انتخابات داغ کنن. بعد انتخابات دوباره تعطیل میکنن.
آخرین اخبار