اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 اسفند 1398
25 اسفند 1397 25 اسفند 1397
15:15 15:15

توصیه‌های پزشکی قانونی در مورد مراسم چهارشنبه سوری

جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور از کشته شدن سه نفر در چهارشنبه سوری سال گذشته اظهار کرد: از جوانان درخواست داریم جان و سلامت خود و دیگران را جهت شادی لحظه‌ای به مخاطره نیندازند.

چهارشنبه سوری

به گزارش سلام نو، علی بخشی در خصوص پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال هشدار داد و گفت: در تماس با مواد محترقه و منفجره افراد به مکانیسم های متعددی دچار آسیب می شوند؛ آسیب‌ها می‌تواند ناشی از برخورد ترکش ماده انفجاری تا سوختگی حرارتی و یا شیمیایی و یا قرار گرفتن در معرض موج انفجار و ... باشد که متأسفانه باعث عوارض متعددی مانند نابینایی، قطع عضو، جوشگاه‌های دائمی روی صورت و بدن، ناشنوایی و ... می‌شود.

وی با بیان اینکه آسیب های روانی ناشی از استرس وارده به افراد یکی دیگر از این نوع صدمات است اعلام کرد که متأسفانه در سال گذشته حسب آمار ۳ نفر در حوادث منتسب به چهارشنبه آخر سال کشته شدند و البته با توجه به مراقبت‌های به عمل آمده از سوی دستگاه‌ها و نهادهای مسئول و مردم نسبت به سال ۹۵ با کاهش قابل توجهی همراه بوده که جای امیدواری است و امیدواریم امسال با رعایت حقوق یکدیگر و اجتناب از رفتارهای پرمخاطره، شاهد پایان سالی آرام، ایمن و بسیار کم خطرتر نسبت به سال‌های گذشته باشیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

پزشکی قانونی آمار جانباختگان آبان را اعلام کرد!

مسجدی آرانی رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: اعلام شمار جان باختگان حوادث آبان‌ماه وظیفه...

داستان آتش‌سوزی خانه میترا حجار از زبان خودش + فیلم

میترا حجار در پیام ویدئویی در اینستاگرامش از چهارشنبه‌سوری دردناکی که برای او اتفا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news