اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
25 اسفند 1397 25 اسفند 1397
14:55 14:55

هراس آمریکا از تقویت روابط ایران و عربستان

وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد: هدفی سه‌گانه وجود دارد؛ من به کویت، لبنان و اسرائیل سفر خواهم کرد که در هر کدام از این مناطق مأموریت متفاوتی در نظر گرفته شده است اما موضوع مشترک در هر یک از اینها، کمک به تقویت تلاش آنها برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران است.

پمپئو

به گزارش سلام نو، مایک پمپئو در گفت‌وگوی اختصاصی با فاکس نیوز، ضمن اشاره به سفر روزهای آتی خود به برخی کشورهای خاورمیانه با محوریت ایران، نارضایتی خود را از پیش‌رفت روابط سازنده ایران و عراق اعلام کرد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگوی اختصاصی با این شبکه آمریکایی درباره رویارویی با ایران گفت: ما ساده‌لوح نیستیم؛ می‌دانیم که دقیقاً با چه کسانی بر سر یک میز نشسته‌ایم، چه آن افراد از ایران باشند و چه از کره شمالی یا افغانستان. ما این افراد را می‌شناسیم و شرایطی را انتخاب می‌کنیم که آمریکا در آن امن‌تر باشد.

پمپئو درباره سفر آتی خود به غرب آسیا که بخشی از آن بر پایه موضع ضد ایرانی آمریکا استوار خواهد بود گفت: هدفی سه‌گانه وجود دارد؛ من به کویت، لبنان و اسرائیل سفر خواهم کرد که در هر کدام از این مناطق مأموریت متفاوتی در نظر گرفته شده است اما موضوع مشترک در هر یک از اینها، کمک به تقویت تلاش آنها برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران است.

وی همچنین با اشاره به دیدار رسمی روسای جمهور ایران و عراق به بغداد و تهران گفت که عراق و ایران در حال شکل دادن روابطی هستند؛ عراق در حال نادیده گرفتن تحریم‌ها بوده و آیت‌الله سیستانی با رئیس جمهور ایران دیدار کرد.

وی در این زمینه افزود: به نظر می‌رسد که در زمینه قدرت دیپلماسی نرم ما در آنجا (عراق) به حاشیه رانده می‌شویم. چه اتفاقی در آن‌جا می‌افتد؟

وزیر امور خارجه آمریکا ضمن تاکید بر تلاش آمریکا برای پیش‌برد روابط خود با عراق و ادعای تلاش برای شکست دادن داعش در عراق درباره نقش ایران در این کشور گفت: "شکی نیست که ایران به دنبال تحت کنترل در آوردن این کشور (عراق) است. فکر نمی‌کنم که این به صلاح مردم عراق باشد، می‌دانم که این به صلاح آمریکا هم نیست و می‌خواهیم به مبارزه در آن‌جا ادامه دهیم و مقاومت کنیم تا یک دولت آزاد در عراق به وجود باوریم که کمتر درگیر آن‌چه باشد که در ایران اتفاق می‌افتد"./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

مقام نظامی آمریکا: بهتر است در برابر ایران خویشتندار باشیم

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا روز چهارشنبه از آنچه به گفته او «خویشتنداری» آمری...

تحریم شهروند ایرانی به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا

 روز سه شنبه یک شهروند ایرانی به دلیل نادیده گرفتن قوانین کالاهای ممنوعه و نقض تحریم‌...

تاکید لاوروف بر حق هسته ای ایران در دیدار با پمپئو

وزیر خارجه روسیه مذاکرات با همتای آمریکایی خود را مثبت ارزیابی کرد و گفت در این مذاکر...

پمپئو : به خاطر حقوق بشر۹۷ شخص و نهاد را تحریم کردیم!

وزیرخارجه امریکا ادعا کرده که واشنگتن نسبت به حقوق بشر حساس بوده و در همین راستا در س...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news