اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
25 اسفند 1397 25 اسفند 1397
14:55 14:55

هراس آمریکا از تقویت روابط ایران و عربستان

وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد: هدفی سه‌گانه وجود دارد؛ من به کویت، لبنان و اسرائیل سفر خواهم کرد که در هر کدام از این مناطق مأموریت متفاوتی در نظر گرفته شده است اما موضوع مشترک در هر یک از اینها، کمک به تقویت تلاش آنها برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران است.

پمپئو

به گزارش سلام نو، مایک پمپئو در گفت‌وگوی اختصاصی با فاکس نیوز، ضمن اشاره به سفر روزهای آتی خود به برخی کشورهای خاورمیانه با محوریت ایران، نارضایتی خود را از پیش‌رفت روابط سازنده ایران و عراق اعلام کرد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگوی اختصاصی با این شبکه آمریکایی درباره رویارویی با ایران گفت: ما ساده‌لوح نیستیم؛ می‌دانیم که دقیقاً با چه کسانی بر سر یک میز نشسته‌ایم، چه آن افراد از ایران باشند و چه از کره شمالی یا افغانستان. ما این افراد را می‌شناسیم و شرایطی را انتخاب می‌کنیم که آمریکا در آن امن‌تر باشد.

پمپئو درباره سفر آتی خود به غرب آسیا که بخشی از آن بر پایه موضع ضد ایرانی آمریکا استوار خواهد بود گفت: هدفی سه‌گانه وجود دارد؛ من به کویت، لبنان و اسرائیل سفر خواهم کرد که در هر کدام از این مناطق مأموریت متفاوتی در نظر گرفته شده است اما موضوع مشترک در هر یک از اینها، کمک به تقویت تلاش آنها برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران است.

وی همچنین با اشاره به دیدار رسمی روسای جمهور ایران و عراق به بغداد و تهران گفت که عراق و ایران در حال شکل دادن روابطی هستند؛ عراق در حال نادیده گرفتن تحریم‌ها بوده و آیت‌الله سیستانی با رئیس جمهور ایران دیدار کرد.

وی در این زمینه افزود: به نظر می‌رسد که در زمینه قدرت دیپلماسی نرم ما در آنجا (عراق) به حاشیه رانده می‌شویم. چه اتفاقی در آن‌جا می‌افتد؟

وزیر امور خارجه آمریکا ضمن تاکید بر تلاش آمریکا برای پیش‌برد روابط خود با عراق و ادعای تلاش برای شکست دادن داعش در عراق درباره نقش ایران در این کشور گفت: "شکی نیست که ایران به دنبال تحت کنترل در آوردن این کشور (عراق) است. فکر نمی‌کنم که این به صلاح مردم عراق باشد، می‌دانم که این به صلاح آمریکا هم نیست و می‌خواهیم به مبارزه در آن‌جا ادامه دهیم و مقاومت کنیم تا یک دولت آزاد در عراق به وجود باوریم که کمتر درگیر آن‌چه باشد که در ایران اتفاق می‌افتد"./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

توافق ایران و چین درباره وحدت ارضی سوریه

نماینده دولت چین و مقام ارشد وزارت خارجه ایران تاکید کردند که تمامیت ارضی سوریه باید ...

پیروزی دیپلماتیک ایران در نبرد نفتکش ها/ راز آزادی گریس 1 چه بود؟

اکثر رسانه های خارجی که به موضوع رفع توقیف نفتکش ایرانی پرداختند، آن را یک پیروزی بزر...

عبدالملک الحوثی: سفر هیئت یمنی به ایران دیپلماتیک بود

دبیرکل جنبش انصارالله یمن اظهار کرد که سفر هیئت یمنی برای آغاز دوباره روابطی است که ق...

سعد حریری تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله را بی فایده‌ خواند

نخست‌ وزیر لبنان در سفر به آمریکا و در دیدار با مایک پمپئو ضمن تقدیر از حمایت آنان از...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news