اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه 29 اسفند 1397
26 اسفند 1397
12:35

انتقاد نماینده تهران از مجمع تشخیص مصلحت

محمدجواد فتحی گفت:  با تعدادی از نمایندگان مجلس در حال تهیه نامه ای هستیم خطاب به رئیس جمهور که در مقام اعمال وظیفه قانونی اش که اجرای قانون اساسی است بخواهیم مقابل این تخطی صورت گرفته  بایستد.

فتحی نماینده تهران: مجمع تفسیرش از اختیارات خود را گسترده داده، این کار خطاست

به گزارش سلام نو، محمدجواد فتحی درباره تفسیر جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام حوزه اختیاراتش گفت: به نظر می رسد مجمع تفسیرش از اختیارات خود را گسترده داده و همچنین اختیاراتی که حتی قانون اساسی برایش در نظر نگرفته است را اعمال می کند؛ که این موضوع با صلاحیت قانونگذاری در تعارض آشکار است.

وی افزود: خطا خطا است فرقی نمی کند مربوط به چه دوره ای و چه زمانی است. به نظرم می رسد مجلس وظیفه شرعی و قانونی دارد که مقابل این موضوع و این تفسیرها بایستد. با تعدادی از نمایندگان مجلس در حال تهیه نامه ای هستیم خطاب به رئیس جمهور که در مقام اعمال وظیفه قانونی اش که اجرای قانون اساسی است بخواهیم مقابل این تخطی صورت گرفته  بایستد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بالاخره قانون اساسی ایشان را مسوول اجرای قانون اساسی می داند. هرچند خود مجلس هم می تواند مقابله کند. ما رونوشت این نامه را به رئیس مجلس هم می دهیم تا مجلس در ایرادات استقلالی مجمع تشخیص مصلحت نظام ورود نکند. مگر اینکه این موارد از طریق شورای نگهبان به دست ما برسد. یعنی شورای نگهبان ورود کند و ببیند ایرادی که مجمع تشخیص مصلحت نظام گرفته است یا خلاف شرع یا خلاف قانون اساسی است. ورود موضوعی کند در آن صورت به عنوان شورای نگهبان این را به مجلس ارجاع دهد آن قابل بررسی است./خبرانلاین

اخبار مرتبط

پیام توئیتری محسن رضایی در مورد پالرمو و FATF

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی خود نوشت : اکثریت اعضای مجمع تشخیص مصلحت در ش...

عارف: عدم الحاق به FATF می‌تواند خسارات جدی به دنبال داشته باشد

رئیس فراکسیون امید گفت: ان‌شاءالله مجمع تشخیص منافع ملی را در نظر می‌گیرد. مجمع این م...

شرط مجمع برای تصویب FATF چیست؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شرط این مجمع را برای تصویب لوایح بین الملی پالرمو و FATF ت...

بهروز نعمتی: مجلس همچنان در راس امور است

بهروز نعمتی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: اقدامات مجلس در عرصه قانون‌گذاری از اقداماتی ...

دیدگاه خود را بنویسید