اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
04 فروردین 1398 04 فروردین 1398
11:00 11:00

پیگیر حل مشکلات روابط ایران و چین هستیم

سفیر ایران در چین با اشاره به وجود پاره ای از مشکلات بر سر راه توسعه روابط ایران و چین گفت: در حال پیگیری این مشکلات هستیم.

به گزارش سلام نو، سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در این مراسم که شنبه شب برگزار شد ضمن تبریک سال نو به ایرانیان مقیم گفت: زندگی در خارج از کشور راحت نیست ولی آنچه باعث می شود ناراحتی ها را فراموش کنیم و ما را به هم پیوند می دهد «محبت به یکدیگر» است و به همکاران سفارش می کنم با محبت بیشتری با یکدیگر برخورد کنند.
محمد کشاورز زاده همچنین بر «یادگیری زبان فارسی» برای فرزندان ایرانیان مقیم تاکید کرد و گفت: ایرانیان باید از فرصت ها و ظرفیت های چین برای ارتقا توان خود و همچنین سازندگی کشور استفاده کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روابط خوب ایران و چین گفت: سال گذشته را با پایان خوبی به اتمام رساندیم و تحرک خوبی در روابط دو کشور ایجاد شد.
به گفته وی در سفر 'علی لاریجانی' رییس مجلس شورای اسلامی به چین توافقات خوبی صورت گرفت و امیدواریم این توافقات بتواند بخش زیادی از مشکلات ما را حل کند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی به چین و برگزاری کمیسیون مشترک هم گفت: در کمیسیون مشترک بحث های خوبی مطرح شد و امیدواریم نتایج آن به زودی به ثمر برسد.
کشاورز زاده همچنین با اشاره به وجود پاره ای از مشکلات بر سر راه توسعه روابط دو کشور گفت: در حال پیگیری این مشکلات هستیم.
او با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال 'رونق تولید' از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: نامگذاری امسال وظیفه ما را سنگین تر کرده است نه تنها سفارت بلکه همه ایرانیان باید تلاش کنند نیازهای کشور را تامین کنند.
کشاورز زاده با اشاره به تحریم های غیرقانونی و یک جانبه آمریکا علیه کشور گفت: این تحریم ها در ۴۰ سال گذشته بی سابقه بوده و بر زندگی مردم هم تاثیر گذاشته است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین افزود: در تحریم های قبلی یکی از دغدغه های ما تامین بنزین کشور بود و اکنون دیگر این دغدغه را نداریم که بیانگر این است می توانیم علیرغم تحریم ها، در خیلی از زمینه ها خودکفا شویم.
کشاورز زاده افزود: تحریم ها جدید نیست و از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون علیه ملت ایران اعمال شده است اما خوشبختانه توانسته ایم از فشارها و تحریم ها به خوبی گذر کنیم.
به گفته وی آنچه که دشمنان ما برنامه ریزی کرده اند محقق نخواهد شد اما سعی می کنند با فشار روانی، مردم را نا امید کنند در حالی که مردم و دولت در این زمینه آمادگی کامل دارند.
اجرای موسیقی سنتی ایرانی توسط گروه موسیقی 'اکسیر عشق' از دیگر بخش های این مراسم بود./ایرنااخبار مرتبط

icon news

ایران؛ دلیل تهدید چین توسط آمریکا

آمریکا از خرید روزانه ۱۵۰ تا ۲۲۰ هزار بشکه نفت از ایران توسط چین راضی نیست و پکن را ت...

آمریکا باز هم چین را تهدید کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هشدار داد اگر چین برخلاف تحریم‌های آمریکایی، به واردات نفت ...

آیا چین و روسیه در مقابله با آمریکا به ایران کمک می‌کنند؟

ایران دو شریک استراتژیک برای مقابله با آمریکا دارد یکی چین و دیگری روسیه اما حالا بای...

حسن روحانی با رئیس‌جمهور چین دیدار و گفت و گو کرد

رئیس جمهور کشورمان که برای شرکت در اجلاس سران سازمان شانگهای در حال حاضر در قرقیزستان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news