اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 30 دی 1398
06 فروردین 1398 06 فروردین 1398
23:15 23:15

در سال 2019 کدام خودروها جز دسته کم مصرف‌ها بودند؟

درمیان خودروهای هیبریدی و برقی همچنان هستند خودروهایی با سوخت فسیلی که همچنان از محبوبیت بالا و همچنان مصرف پایینی برخوردارند. این مطلب این خودروهای دیزلی و بنزینی کم مصرف سال 2019 را معرفی میکند.

کم‌مصرف‌ترین خودروهای بنزینی و دیزلی در سال ۲۰۱۹

در فهرست ۱۰ خودرو کم‌مصرف دیزلی و بنزینی سال ۲۰۱۹، خودروهایی از کیا، تویوتا، هیوندای، میتسوبیشی، شورولت، هوندا و جگوار حضور دارند.

در بازار خودرو امروز، محصولات پلاگین هیبریدی و برقی حضوری فعال‌تر از همیشه دارند و انتخابی بسیار مناسب برای خریدارانی به‌شمار می‌روند که به‌دنبال خودروهای پاک هستند. بااین‌حال، برای کم‌مصرف‌بودن و آلایندگی کم نیازی نیست همیشه خودرویی هیبریدی یا برقی داشته باشیم؛ چون پیشرانه‌های بنزینی و برقی نیز این روزها بازدهی درخورتوجهی دارند و مصرفشان بسیار کمتر از قبل است. برای مثال، یکی از این خودروها میتسوبیشی میراژ است که در هر ۱۰۰ کیلومتر فقط ۵.۸ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

مصرف سوخت این خودروها را آژانس حفاظت از محیط‌زیست آمریکا اندازه‌گیری می‌کند و به‌طور متوسط همگی آن‌ها مصرفی کمتر از ۵.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر دارند و حتی شورولت کروز دیزلی می‌تواند در اتوبان به مصرف سوخت ۴.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر نیز دست پیدا کند. خودروهای دیگری نیز مانند کیا سراتو و جگوار XF هستند که در شهر سوخت بیشتری می‌سوزانند؛ ولی مصرفشان در بزرگ‌راه راضی‌کننده است.

۱۰. کیا فورته FE / سراتو

Kia Forte KIA Cerato

مصرف سوخت ترکیبی: ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت پایه: ۱۷,۷۹۰ دلار

نسل جدید کیا فورته یا همان سراتو سال ۲۰۱۹ وارد بازار شده و در فهرست ۱۰ خودرو کم‌مصرف قرار دارد. این خودرو در زیر کاپوت خود از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر خطی با حجم ۲ لیتر استفاده می‌کند که ۱۴۷ اسب‌بخار قدرت دارد. مصرف سوخت این مدل در شهر ۷.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و در جاده ۵.۷۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و به‌صورت ترکیبی نیز ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. به‌گفته‌ی EPA، هزینه‌ی سوخت سالانه‌ی این خودرو درحدود ۱,۰۵۰ دلار است.

۹. جگوار XF دیزلی

jaguar xf

مصرف سوخت ترکیبی: ۶.۷۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت پایه: ۵۶,۴۸۵ دلار

جگوار XF یکی از خودروهای پرفروش‌ این برند هیچ‌گاه به‌عنوان خودرویی کم‌مصرف مدنظر نبوده است؛ اما مدل ۲ لیتری توربوشارژردار این خودرو با ۱۸۰ اسب‌بخار قدرت توانست XF را در فهرست ما قرار دهد. مصرف شهری این خودرو ۷.۵ لیتر و مصرف بزرگ‌راه آن ۵.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. هزینه‌ی سوخت سالانه‌ی جگوار XF نیز ۱,۳۰۰ دلار اعلام شده است.

۸. هیوندای النترا اکو

Elantra

مصرف سوخت ترکیبی: ۶.۷۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت پایه: ۲۱,۰۵۰ دلار

مدل جدید هیوندای النترا درزمینه‌ی مصرف سوخت بهترین خودرو در کلاس خود است. النترا اکو به پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری مجهز است که مصرف سوخت شهری آن ۷.۳ لیتر و مصرف بزرگ‌راه آن نیز ۵.۸۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. هزینه‌ی سوخت سالانه‌ی هیوندای النترا اکو ۱,۰۵۰ دلار در سال است.

۷. تویوتا یاریس سدان

toyota yaris sedan

مصرف سوخت ترکیبی: ۶.۷۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت پایه: ۱۵,۴۵۰ دلار

مدل جدید تویوتا یاریس سدان روی پلتفرم مزدا ساخته شده است و با اینکه شباهتی به دیگر محصولات تویوتا ندارد، مانند اکثر تولیدات این شرکت مصرف سوخت کمی دارد. پیشرانه‌ی ۴ سیلندر این خودرو با ۱.۵ لیتر حجم می‌تولند ۱۰۶ اسب‌بخار قدرت تولید کند. مصرف سوخت شهری تویوتا یاریس سدان ۷.۳ لیتر و در بزرگ‌راه نیز ۵.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. هزینه‌ی سوخت این مدل نیز ۱,۰۵۰ دلار در سال محاسبه شده است.

۶. هوندا Fit

fit

مصرف سوخت ترکیبی: ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت پایه: ۱۶,۱۹۰ دلار

هوندا فیت خودرویی نسبتا قدیمی است و به‌زودی، نسل جدید آن رونمایی خواهد شد؛ اما این مدل کوچک همچنان در زمره‌ی کم‌مصرف‌ترین خودروهایی قرار دارد که می‌توانید در بازار پیدا آمریکا کنید. هوندا فیت به پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری مجهز است که مصرف سوخت شهری آن ۷.۱ لیتر و مصرف بزرگ‌راه آن ۵.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. هزینه‌ی سوخت سالانه‌ی این مدل نیز به‌طور متوسط ۱,۰۵۰ دلار است.

۵. جگوار XE دیزلی

جگوار XE

مصرف سوخت ترکیبی: ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت پایه: ۳۸,۵۱۵ دلار

شاید باورکردنی نباشد؛ اما جگوار XE دیزلی یکی از خودروهای کم‌‌مصرف‌ بازار آمریکا در سال ۲۰۱۹ است. این مدل نیز به پیشرانه‌ی ۲ لیتری توربو ۴ سیلندر به قدرت ۱۸۰ اسب‌بخار مجهز است. هزینه‌ی سوخت سالیانه برای جگوار XE دیزلی ۱,۳۰۰ دلار است.

۴. هوندا سیویک سدان 1.5T

honda civic sedan

مصرف سوخت ترکیبی: ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت پایه: ۱۹,۴۵۰ دلار

دو محصول از هوندا در این فهرست حضور دارند: یکی مدل فیت و دیگری سیویک سدان توربو. هوندا سیویک سدان توربو پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری کوچکی دارد که درکنار جعبه‌دنده‌ی CVT قرار گرفته است. مصرف سوخت شهری هوندا سیویک با این پیشرانه، ۷.۳ لیتر و مصرف بزرگ‌راه آن ۵.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. هزینه‌ی سوخت هوندا سیویک سدان ۱,۰۵۰ دلار در سال است.

۳. تویوتا کرولا هاچ‌بک

Toyota Corolla Hatchback

مصرف سوخت ترکیبی: ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت پایه: ۱۹,۹۹۰ دلار

تویوتا کرولای هاچ‌بک حتی از تویوتا یاریس نیز مصرف کمتری دارد. مصرف سوخت شهری این خودرو ۷.۳ لیتر و مصرف بزرگ‌راه آن ۵.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. تویوتا کرولا هاچ‌بک به پیشرانه‌ی ۲ لیتری ۴ سیلندر به قدرت ۱۶۸ اسب‌بخار و جعبه‌دنده‌ی ضریب متغیر مجهز است. هزینه‌ی سوخت این خودرو ۱,۰۵۰ دلار در سال برآورد شده است.

۲. شورولت کروز سدان دیزلی

2019 Chevrolet Cruze / شورولت کروز مدل 2019

مصرف سوخت ترکیبی: ۶.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت پایه: ۲۵,۲۶۰ دلار

با اینکه خودروهای دیزلی در بازار آمریکای‌شمالی محبوبیت چندانی ندارند، شورولت هنوز این مدل‌ها را در خطِ‌تولید خود حفظ کرده است. کم‌مصرف‌ترین خودرو دیزلی شورولت در سال ۲۰۱۹، مدل کروز سدان است. مصرف سوخت شهری شورولت کروز ۷.۵ لیتر و مصرف جاده‌ای آن ۴.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر این خودرو ۱۳۷ اسب‌بخار قدرت دارد و هزینه‌ی سوخت سالیانه‌ی آن نیز ۱,۲۵۰ دلار برآورد شده است.

۱. میتسوبیشی میراژ

Mitsubishi Mirage

مصرف سوخت ترکیبی: ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

قیمت پایه: ۱۳,۷۹۵ دلار

میتسوبیشی میراژ نه‌تنها ارزان‌ترین خودرو سال ۲۰۱۹ بازار آمریکا است؛ بلکه کم‌مصرف‌ترین خودرو غیرهیبریدی نیز محسوب می‌شود. پیشرانه‌ی کوچک ۱.۳ لیتری این خودرو فقط ۷۸ اسب‌بخار قدرت دارد و به جعبه‌دنده CVT متصل شده است. درنتیجه، مصرف سوخت شهری آن فقط ۶.۵ لیتر و مصرف بزرگ‌راه آن ۵.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر هستند. خریداران میراژ سالانه، تنها ۹۵۰ دلار هزینه‌ی سوخت خودرو خود می‌کنند.

از سراسر وب

اخبار مرتبط

icon news

ایجاد دستیار صوتی هوشمند خودرو با هوش مصنوعی

در نمایشگاه CES 2020  اولین دستیار هوش مصنوعی مخصوص خودرو توسط شرکت ال جی رونمایی شد.

10 خودروی قابل اعتماد بازار جهانی

موسسه CarMD لیست ده خودروی قابل اعتماد را منتشر کرد که هوندا CR-V مدل 2017 به عنوان ق...

کم مصرف ترین خودرو های موجود در بازار ایران را بشناسید

بررسی ها نشان می دهد که ۷۰ درصد خودروهای تولید داخل از موتورهای پرمصرفی که تکنولوژی ج...

اختراع دختر ۱۴ ساله برای حل نقطه کور راننده+عکس

دختر ۱۴ ساله اهل پنسیلوانیای آمریکا به نام "آلاینا گسلر" در اختراع جالبی با یک دوربین...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news