اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 05 تیر 1398
07 فروردین 1398 07 فروردین 1398
15:42 15:42

روحانی: بنیاد مسکن مسوول پرداخت خسارت وارده به منازل است

رئیس جمهور گفت:  خسارت های فراوان به بار آمده ناشی از این حادثه ثابت کرد که لایروبی گرگان رود به عنوان مسیر اصلی انتقال این سیلاب یک ضرورت جدی است .

به گزارش سلام نو، دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جمع مردم سیلزده روستای چن سیلی آق قلا گلستان اظهار داشت: در این حادثه خانه های زیادی در شهر و روستاهای گلستان دچار آسیب و خسارت شد که امیدواریم تا تابستان امسال این منازل بازسازی و مرمت شود.
وی بیان کرد: خسارت های فراوان به بار آمده ناشی از این حادثه ثابت کرد که لایروبی گرگان رود به عنوان مسیر اصلی انتقال این سیلاب یک ضرورت جدی است .
رییس جمهوری ادامه داد: شکافتن جاده برای هدایت آب و کاهش آبگرفتگی اقدام مقطعی بوده که انجام شده اما اقدام اساسی لایروبی از مصب رودخانه به دریا است که باید به طور جدی پیگیری شود.
دکتر روحانی افزود: تخلیه آب انباشته شده در شهر و خانه ها، مرمت منازل، تامین خسارت وارده به مزارع، صنایع و بخش های تجاری، خواسته های مردم آسیب دیده و سیل زده گلستان است که دولت تلاش می کند این حقوق طبیعی مردم را برای آن ها تامین کند.
وی ادامه داد: بنیاد مسکن مسوول پرداخت خسارت وارده به منازل است و با کمک بیمه برای پرداخت بخش دیگر آسیب ها، آلام مردم را تا حد امکان کاهش خواهد داد.
دکتر روحانی افزود: هم اینک آبگرفتگی در آق قلا و روستاهای اطراف آن کاهش یافته اما هنوز برخی مناطق این استان شاهد انباشت فراوان آب ناشی از وقوع سیل است که امیداریم در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد حل این مشکل باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه پس از ورود به استان گلستان عازم روستای چن سبلی در شهرستان آق قلا شد و از این منطقه که در اثر سیل و آبگرفتگی دچار خسارت شده دیدن کرد./ایرنا
اخبار مرتبط

icon news

روحانی: رهبران ما مثل رهبران بقیه کشورها نیستند که در حساب های خارجی شان میلیاردها پول داشته باشند

رئیس جمهور افزود: بعضی ها یک حالت مادر شوهری به خود گرفتند و نگذاشتند مردم در همان یک...

روحانی: آمریکا به دنبال انزوای ایران و ایران هراسی مجدد است

رئیس‌جمهور گفت: امریکا می کوشد در برابر زیرپا گذاشتن معاهدات و تخلفاتش، هزینه ای پردا...

بهره برداری از ترمینال «سلام» فرودگاه امام (ره) با رئیس جمهور

ترمینال «سلام» فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)  با حضور روحانی افتتاح شد.

روحانی: ایران به عنوان سدی قدرتمند در مقابل تروریسم تکفیری، در سوریه و عراق عمل کرد

رئیس جمهور افزود: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر همکاری، هم‌افزایی و یافتن ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news