اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 13 تیر 1399
10 فروردین 1398 10 فروردین 1398
12:17 12:17

پزشکیان: مشکل ساختاری علت ایجاد اختلاس و فساد اقتصادی است نه افراد!

نائب رئییس مجلس با انتقاد از شیوه مواجهه با مفاسد اقتصادی در کشور اذعان داشت: نحوه برخورد ما با پدیده هایی همچون اختلاس معطوف به فرد است، درحالی که سیستم و ساختار کشور این اجازه را به این فرد می دهد.

پزشکیان: چرا اختلاس ۵۰۰ میلیارد تومانی به ده‌ها هزار میلیارد تومان رسید؟


نایب رییس مجلس گفت: اوایل همه به‌دنبال کشف اختلاس‌ها بودند و اختلاس ۵۰۰ میلیارد تومانی پیدا کردند، بعد‌ها این رقم به هزار، سه و ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید چرا؟، چون به‌دنبال حل مشکل نبوده و تصور می‌کردیم فرد خاطی مشکل کشور است، در حالی که مشکل نیست بلکه ساختاری بود.


به گزارش فارس، مسعود پزشکیان ادامه داد: باید به این دولت یا هر دولت رسمی و قانونی دیگری در کشور کمک کرده و دربرابر مشکلات ایستادگی کرده و آن‌ها را حل کنیم و این موضوع که بخواهیم از فرصت مشکلات کنونی برای تخریب یکدیگر استفاده کنیم همان نفوذی بوده که دشمن به دنبال آن است.

وی حاشیه‌های سفر نخست وزیر ارمنستان و نصب بنر در خصوص مناقشه قره باغ در باشگاه آرارات را کج‌سلیقگی مسئولان ذیربط عنوان کرد و گفت:در واکنش به این اقدام چه بگویم؟ بگویم خائنند؟، خیر مقصر تک‌تک افراد نیستند، بلکه مقصر ساختاری بوده که در آن عمل می‌کنیم، چراکه بستر‌ها را به شکلی ایجاد کرده ایم، که هر کسی ممکن است بلغزد.

پزشکیان با بیان اینکه همه روی مشکلات سرپوش گذاشته و در پایان هم شخصی را پیدا کرده و می‌گویند او مقصر است و این فرد را می‌کشند، اما سال بعد اتفاقی بدتر از آن روی می‌دهد، تصریح کرد: اوایل همه به‌دنبال کشف اختلاس‌ها بودند و اختلاس ۵۰۰ میلیارد تومانی پیدا کردند، بعد‌ها این رقم به هزار، سه و ده هزار میلیارد تومان رسید چرا؟، چون به‌دنبال حل مشکل نبوده و تصور می‌کردیم فرد خاطی مشکل کشور است، در حالی که مشکل نیست بلکه ساختاری بوده که به او اجازه‌ی چنین کار‌هایی می‌دهد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر راه را به درستی تنظیم کنیم، امکان ندارد فردی بیش از ده میلیون تومان تخلف کند، حتی اگر همین میزان تخلف را نیز فردی انجام داد، سیستم متوجه شده و فرد را بازخواست می‌کند، لذا باید مشکل را ساختاری حل کرد نه این‌که افراد را دستگیر و محاکمه کرد.

اخبار مرتبط

icon news

اختلاس‌گر ۲۰۰ میلیارد تومانی بازداشت شد + جزئیات

موسی خلیل اللهی رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: فردی به اتهام اختلاس ۲۰۰ م...

پاسخ مبهم پزشکیان به احتمال کاندیدا شدن در ریاست جمهوری ۱۴۰۰!

مسعود پزشکیان، نماینده اصلاح‌طلب مجلس درباره احتمال کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست ...

جزئیاتی از روز پرحاشیه پارلمان / مواجهه تند پزشکیان با دو نماینده اصولگرا

صحن علنی مجلس امروز شاهد حواشی بسیاری بود از جمله مسعود پزشکیان که ریاست مجلس را هم ب...

تنش در صحن علنی مجلس / نایب رییس هم حرف‌های جنجالی زد!

صحن علنی مجلس امروز در جریان بررسی جزئیات طرح دو فوریتی اصلاح قانون انتخابات صحنه مشا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news