اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 01 اردیبهشت 1398
10 فروردین 1398
16:17

هشدار سراسری سازمان مدیریت بحران به استانداری‌ها

 اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت که این سازمان درباره بحران‌های پیش روی احتمالی به تمام استانداری‌ها هشدارهای لازم را داده است.

اعلام آماده باش سازمان مدیریت بحران کشور به دستگاه های اجرایی و استانداران سراسر کشور

نجار گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی جدید از فردا یکشنبه (11 فروردین98) به کشور و احتمال وقوع سیلاب در برخی از مناطق کشور آمادگی همه جانبه، امداد رسانی و ارائه خدمات از سوی دستگاه های خدمت رسان به آسیب دیدگان احتمالی مورد تاکید است.

به گزارش سلام نو، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره اقدامات پیشگیرانه در خصوص ورود سامانه بارشی جدید از فردا یکشنبه (11 فروردین98) به کشور اظهار داشت: سازمان مدیریت بحران کشور یک سازمان هماهنگ ‌کننده، سیاستگزار، هدایت ‌کننده و نظارت‌ کننده بر ایجاد آمادگی و مقابله در مقابل انواع حوادث است.

نجار افزود: بر همین اساس از روسای کارگروه های 14 گانه عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور و استانداران سراسر کشور خواسته شده است تا با تدابیر پیشگیرانه و تشکیل جلسات ستاد بحران در دستگاه و استان های مربوطه نسبت به آمادگی حداکثری در برابر شرایط جوی حاکم بر کشور اقدام کنند .

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور ،بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، معاونت های امنیتی و انتظامی، عمران ، توسعه امور شهری و روستایی و رئیس سازمان  اموراجتماعی وزارت کشور را از جمله کارگروه های مدیریت بحران دانست و افزود: وزارت خانه های جهاد کشاورزی، راه وشهرسازی، نفت، نیرو و ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز از دیگر اعضای این کارگروه هستند.

معاون وزیر کشور همچنین از سازمان حفاظت محیط زیست،  جمعیت هلال احمر ، سازمان صداوسیما،  اورژانس کشور و مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی به عنوان دستگاه های عضو این کارگروه یاد کرد.

نجار تصریح کرد: در این نامه از روسای کارگروه های تخصصی و همچنین استانداران خواسته شد تا به استناد شرح وظایف ابلاغی مراتب را به دستگاههای استانی و شهرستانی منعکس و گزارش اقدامات انجام شده را به این سازمان ارسال کنند.

اخبار مرتبط

سردار صابری: ما نیروهای مسلح نه رقیبیم نه موازی بلکه مکمل هم هستیم

 مقام ارشد سپاه تهران بزرگ گفت: سیل اخیری که گریبانگیر مردم شد نشانه‌ای دیگر از یکدلی...

تا سه سال بحران آب نداریم

مسوولان می‌گویند دغدغه برای آب شرب در مکان‌هایی که از آب‌های سطحی استفاده می‌کنند، حد...

رئیس قوه قضاییه : خشم و لبخند آمریکا تاثیری در تصمیم های ما ندارد

رئیسی گفت: ایران کشوری مقتدر و مستقل است و با داشتن جوانان ارزشمند و انقلابی که در جر...

وزیر کشور: در خصوص کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد

 وزیر کشورافزود: فشارها و تحریم‌های دشمن گرچه در عمل تاثیری در روند کار بازسازی مناطق...

دیدگاه خود را بنویسید