اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 05 تیر 1398
10 فروردین 1398 10 فروردین 1398
16:17 16:17

هشدار سراسری سازمان مدیریت بحران به استانداری‌ها

 اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت که این سازمان درباره بحران‌های پیش روی احتمالی به تمام استانداری‌ها هشدارهای لازم را داده است.

اعلام آماده باش سازمان مدیریت بحران کشور به دستگاه های اجرایی و استانداران سراسر کشور

نجار گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی جدید از فردا یکشنبه (11 فروردین98) به کشور و احتمال وقوع سیلاب در برخی از مناطق کشور آمادگی همه جانبه، امداد رسانی و ارائه خدمات از سوی دستگاه های خدمت رسان به آسیب دیدگان احتمالی مورد تاکید است.

به گزارش سلام نو، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره اقدامات پیشگیرانه در خصوص ورود سامانه بارشی جدید از فردا یکشنبه (11 فروردین98) به کشور اظهار داشت: سازمان مدیریت بحران کشور یک سازمان هماهنگ ‌کننده، سیاستگزار، هدایت ‌کننده و نظارت‌ کننده بر ایجاد آمادگی و مقابله در مقابل انواع حوادث است.

نجار افزود: بر همین اساس از روسای کارگروه های 14 گانه عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور و استانداران سراسر کشور خواسته شده است تا با تدابیر پیشگیرانه و تشکیل جلسات ستاد بحران در دستگاه و استان های مربوطه نسبت به آمادگی حداکثری در برابر شرایط جوی حاکم بر کشور اقدام کنند .

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور ،بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، معاونت های امنیتی و انتظامی، عمران ، توسعه امور شهری و روستایی و رئیس سازمان  اموراجتماعی وزارت کشور را از جمله کارگروه های مدیریت بحران دانست و افزود: وزارت خانه های جهاد کشاورزی، راه وشهرسازی، نفت، نیرو و ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز از دیگر اعضای این کارگروه هستند.

معاون وزیر کشور همچنین از سازمان حفاظت محیط زیست،  جمعیت هلال احمر ، سازمان صداوسیما،  اورژانس کشور و مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی به عنوان دستگاه های عضو این کارگروه یاد کرد.

نجار تصریح کرد: در این نامه از روسای کارگروه های تخصصی و همچنین استانداران خواسته شد تا به استناد شرح وظایف ابلاغی مراتب را به دستگاههای استانی و شهرستانی منعکس و گزارش اقدامات انجام شده را به این سازمان ارسال کنند.

اخبار مرتبط

icon news

رحمانی فضلی: باید تلاش کنیم تا خسارت‌های ناشی از سیل را جبران شود

  وزیر کشور اظهار کرد: امروز در مقابله با سیل به انجام رسیده و خوشبختانه کمترین خسارت...

ایران به یمن کمک می‌کند این که اشکالی ندارد

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: بله، اشکالی ندارد. در یمن مردم مظلومش دچار مشکلات عدی...

آب در پل دختر رایگان نیست

محمودی درباره رایگان بودن مصرف آب در شهر سیل زده پلدختر گفت که تا کنون هیچ دستوری در ...

تشکر ویژه رئیس جمهور از امدادگران و کارکنان هلال احمر

حسن روحانی در آستانه روز جهانی هلال احمر، از ایثار و فداکاری امدادگران و کارکنان جمعی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news