اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
11 فروردین 1398 11 فروردین 1398
18:30 18:30

امیر موسوی : حفظ جان مردم اولویت است

فرمانده کل ارتش درباره دلیل حضورش در مناطق سیل زده استان گلستان با بیان اینکه «احتمالاً در چند روز آینده، روزهای سخت‌تری را خواهیم داشت»، اظهار کرد: آمده‌ام در این روزهای سخت همراه دیگر هم‌رزمانم کنار مردم باشم، بلکه بتوانیم کارهای جدید را در دست بگیریم.

سرلشکر موسوی

به گزارش سلام نو ، سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش که به منظور تسریع روند امدادرسانی به سیل زدگان، به استان گلستان سفر کرده است، درباره حضور اولیه نیروهای مسلح برای امدادرسانی به مردم سیل زده اظهار کرد: از روز اول چند کار کلی همچون انتقال مردم از محل‌های پرخطر به محل‌های امن، مطمئن و نیز نگهداری، اسکان، تغذیه و حفظ بهداشت و درمان آنها مدنظر بوده که این کارها باید در اولویت اول برای مردم انجام می‌شد.

وی با اشاره به اقدامات مهندسی ارتش در جریان امداد رسانی و مدیریت بحران ایجاد شده اظهار کرد: باید خطرات حجم آبی که به واسطه سیل آمده بود و مناطق وسیعی را فرا گرفته بود، تقلیل پیدا می‌کرد و از گسترش آنها پیشگیری می‌شد.

فرمانده کل ارتش همچنین با اشاره به علت حضورش در مناطق سیل زده خاطر نشان کرد: با اقدامات خیلی خوبی که انجام گرفته بود امیدوار بودیم که وضعیت به مرور تثبیت شود اما از دو روز قبل وضعیت مقداری پیچده‌تر شد و احتمالاً در چند روز آینده، روزهای سخت‌تری را خواهیم داشت و من هم آمدم در این روزهای سخت همراه دیگر هم‌رزمانم کنار مردم باشم، بلکه بتوانیم کارهای جدید را در دست بگیریم.

سرلشکر موسوی ادامه داد: روز گذشته تصمیمات جدیدی گرفته شد و از همان موقع کارهای جدید در دستور کار ما قرار گرفت که انشاالله بتوانیم هر چه بیشتر آسیب‌ها را تقلیل دهیم و همان‌گونه که تا الان هم تا حد بسیار زیادی همه دست‌اندرکاران موفق بودند، بتوانیم خطرات جانی را به صفر برسانیم و مردم عزیزمان آسیب نبینند.

وی با بیان اینکه «خطرات مالی قابل جبران است»، تاکید کرد: حفظ جان مردم و رسیدگی به تغذیه و بهداشت و اسکان آنها مساله بسیار مهمی است و باید آب‌های موجود از منطقه خارج شود و از ورود آب‌های دیگری که بخاطر بارش‌های آینده و احتمال آب شدن برف‌ها، سیلاب‌های بیشتری منطقه را تهدید می‌کند، جلوگیری شود؛ البته این موضوع از احتمالات است، اما باید پیش بینی اقدام را به‌عمل آورد.

فرمانده کل ارتش در پایان گفت: تمام تلاش‌مان را تحت مدیریت استانداری گلستان که مدیریت ستاد بحران را نیز در این منطقه برعهده دارند خواهیم کرد تا مشکلات پیش آمده برای مردم را مرتفع نمائیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

فرمانده کل ارتش از مرکز بهینه سازی، آمادگاه و بیمارستان منطقه‌ای اصفهان بازدید کرد

امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی صبح امروز  از یگان های ارتش در اصفهان  بازدید کرد.

دستور رئیس قوه قضائیه برای برخورد با مقصران حادثه سیل

رئیس قوه قضاییه  اظهار کرد:سازمان بازرسی کل کشور مامور شده است یک کار دقیق و تحقیقی ب...

سرلشکر موسوی وارد استان گلستان شد

سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش صبح امروز برای بازدید از مناطق سیل زده وارد استان گلستان...

فرمانده سپاه از مناطق سیل‌زده گمیشان و آق‌قلا بازدید کرد

سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری از مناطق سیل زده  گمیشان و آق‌قلا در استان گلستان بازدید ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news