اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 05 تیر 1398
12 فروردین 1398 12 فروردین 1398
11:17 11:17

دستور وزیر کشور برای بسیج امکانات لرستان

سخنگوی وزارت کشور  از دستور  وزیر کشور برای بسیج همه امکانات استان لرستان و در صورت ضرورت استفاده از امکانات استان های همجوار خبر داد.

به گزارش سلام نو، سید سلمان سامانی در صفحه شخصی خود در توییتر درباره آخرین وضعیت بارش ها در استان ها نوشت: وضعیت و شرایط بارندگی در شهر خرم آباد ادامه دارد؛ رودخانه طغیان کرده و اماکن و منازل اطراف آن در حال تخلیه هستند.
وی یادآور شد: وضعیت درود عادی است و هنوز سد مروک سرریز نکرده است.
سامانی افزود: ‏وضعیت شهر نورآباد پس از چند ساعت آبگرفتگی منازل و واحدهای تجاری و طغیان رودخانه شاهد فروکش کردن سطح رودخانه ها و کاهش شدت بارندگی بودیم که در حال حاضر رو به افزایش است، از چند ساعت گذشته به کمک خودروهای ارتش مردم به مکان های امن جهت اسکان انتقال داده و نیروهای کمکی به منطقه اعزام شده اند.
‏سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: اکثر راه های ارتباطی ٣٠٠ روستا از بخش مرکزی دلفان قطع شده است و نیروها در حال بازگشایی معابر هستند.
وی یادآور شد: ‏در داخل شهرهای پلدختر و معمولان مشکلی وجود ندارد و تنها در ٢ روستا مشکلاتی در زمینه چادر و اسکان وجود داشت که هلال احمر در حال پیگیری این موضوع است؛ البته‏ در صورت تداوم بارش مشکلات بیشتری به وجود خواهد آمد. هر چند مطابق اعلام هواشناسی در کل از شدت بارندگی در ساعات آینده کاسته خواهد شد.
سامانی گفت: تعداد زیادی از راه های روستایی به دلیل بارش برف سنگین مسدود شده که با دستور وزیر راه تمام امکانات راهداری برای بازگشایی معابر بسیج شده است.
سخنگوی وزارت کشور افزود: شرایط بروجرد در حالت عادی است؛ معابر کوهدشت، دوره چگنی و الشتر دچار آبگرفتگی شده، ستاد مدیریت بحران و نیروهای امدادی مشغول فعالیت بوده و تدابیر لازم در حال انجام است.
وی ادامه داد: وزیر کشور برای بسیج همه امکانات استان لرستان و در صورت ضرورت استفاده از امکانات استان های همجوار دستورات لازم را صادر کرد.
سامانی درباره ‏آخرین وضعیت بارش ها در استان چهارمحال و بختیاری گفت: با تاکید استاندار در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری از روز گذشته تمام مدیران دستگاه های اجرایی استان و معاونان استاندار در ٩ شهرستان این استان مستقر شدند.
سامانی افزود: ایستگاه کوهرنگ بر اساس گزارش هواشناسی از چهارم تا هفتم فروردین ماه با ٢٨٣ میلیمتر بارندگی رتبه اول را داشت و از روز گذشته تاکنون ٨٠ میلیمتر بارندگی داشته است که در مقایسه با سایر شهرستان های استان تفاوت بسیار زیادی دارد./ایرنااخبار مرتبط

icon news

تاکید وزیر کشور بر استقرار مدیران در محل خدمت خود

وزیر کشورعدم حضور مدیران در منطقه خدمت خود را به علت کمبود ساختمان‌های اداری و فقدان ...

وزیر کشور هفته آینده به مجلس می‌رود

مجلسی ها هفته آینده میزبان وزرای کشور و صنعت و معدن و تجارت هستند.

وقتی وزیر کشور از بانک‌ها شاکی می‌شود

رحمکانی فضلی اظهار کرد:  بانک‌ها در زمینه فعالیت خودشان در مناطق سیل زده عقب هستند، ط...

درخواست دبیرکل حزب موتلفه اسلامی از وزیر کشور

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در نامه‌ای به وزیر کشور خواستار پرداخت هزینه برگزاری انتخابا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news