اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه 04 اردیبهشت 1398
12 فروردین 1398
16:23

اصولگرایان فاتح بهارستان خواهند بود؟

افزون بر این اصولگرایان از ابتدای دولت روحانی بر علیه سیاست خارجی او سخن گفته و عمل کرده اند حالا باید دید این رویکرد باعث پیروزی آن‌ها در انتخابات‌های پیش رو می‌شود؟

مسیر اصولگرایان برای فتح مجلس یازدهم،چقدر هموار است؟

به گزارش سلام نو، برتری اصولگرایان به رقبای اصلاح طلبشان این است که نگران رد صلاحیت نیروهای خود نیستند. آن ها از یک سال قبل نوشتن فهرست را در شهرستان ها آغاز کرده اند و خیلی هم به موفقیت امیدوارند.

امیدشان ناشی از عملکرد مورد نقد دولت مورد حمایت اصلاح طلبان است. فعالان سیاسی در این جریان خوب می دانندکه که روحانی و همکارانش سرمایه اجتماعی جناح حامی خود را به باد داده اند لذا این فرصت را ساده از دست نمی دهند. آن ها در همه 6 سال گذشته منتقد وضع موجود بوده اند و اکنون وقت بهره برداری از همین انتقادها است.

با این همه ساده انگاری است اگر گمان کنیم که اوضاع این قدر به نفع اصولگرایان است. آنها نقاط ضعف بسیاری هم دارند که نباید آن را نادیده گرفت.  یکی از اصلی ترین چهره های آنان یعنی سید ابراهیم رئیسی از معادلات حذف شده و در صدر یک نهاد انتخابی نشسته است. کنار رفتن رئیسی از رقابت های 98 یعنی از دست دادن یک چهره شاخص و تضعیف یک ساز و کار انتخاباتی تحت عنوان شورای وحدت. درست است که حداد عادل و امثال او هنوز هم هستند اما اصولگرایان بهتر از هر کسی می دانند که نمی توان روی موفقیت ها حساب کرد.

افزون بر این اصولگرایان از ابتدای دولت روحانی بر علیه سیاست خارجی او سخن گفته و عمل کرده اند اما این حوزه علی رغم همه مسائل نقطه قوت دولت یازدهم و دوازدهم است و چهره های ضد برجام نمی توانند به جلب رای مردم دل ببندند.

نامه نیوز/

اخبار مرتبط

قبول نکردن FATF کشور را به انزوا می‌کشاند/این لوایح باید اصلاح شود

راه عاقلانه این است که ما این لوایح را با اصلاحاتی که در آن اعمال می کنیم طوری تنظیم ...

بیانیه 251 نماینده مجلس در حمایت از انتصاب فرمانده جدید سپاه پاسداران

  251 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از انتصاب فرمانده جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلا...

پزشکیان: آدمهايی كه مي گويند بهFATF نپيونديم كساني هستند كه مسئوليتي ندارند

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخي كه مجري نيستند مي گويند ما بدون پيوستن به FATFم...

مجلس مصمم به رونق تولید است

زرآبادی گفت: امسال در حوزه تسهیلات به بخش صنایع تصمیمات مناسبی از سوی مجلس اتخاذ شده ...

دیدگاه خود را بنویسید