اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 04 تیر 1398
13 فروردین 1398 13 فروردین 1398
17:50 17:50
علی لاریجانی، رییس مجلس:

باید منابع به دست آمده از بارش‌های اخیر را حفظ کنیم

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره بارش‌های اخیر در سطح کشور در جمع خبرنگاران گفت: حفظ منابع آبی و نزولات آسمانی حاصل از بارش‌های پرحجم اخیر باید هدف اصلی ما باشد.

سفر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی به اراک

به گزارش سلام نو،  علی لاریجانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خیرات حادثه‌ای که روزهای ابتدایی سال در کشور رخ داد بیشتر از مشکلاتی است که بوجود آمده است و بعد از سال‌ها خشکسالی این میزان بارندگی سفره های زیرزمینی و سدها را آباد خواهد کرد.

وی افزود: از ابتدای سال در استان های مازندران، گیلان و گلستان وضعیت حادی اعلام شد که بازدید از این مناطق ضروری است تا در خصوص میزان خسارات وارد شده و جبران آن‌ها به سرعت برآورد و تصمیم‌گیری شود .

وی تصریح کرد: خوشحالی ما از این جهت است که استاندار مرکزی و تیم‌بحران در استان به گونه‌ای عمل کردند که هیچگونه ضایعه انسانی مشاهده نشد، البته خساراتی ایجاد شده است.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «سفری به لرستان و خوزستان خواهیم داشت تا وضعیت از نزدیک مشاهده شود»، اظهار کرد: در شرایط فعلی باید بیشترین استفاده را از منابع آبی و نزولات آسمانی داشته باشیم بویژه در استان خوزستان باید عملکرد مناسبی برای هدایت آب به دشت‌ها و ذخیره آب‌ها در سفره‌های زیرزمینی صورت گیرد.

وی افزود: تمام افرادی که در بخش‌های کشاورزی خسارت دیده‌اند اطمینان داشته باشند که تسهیلات برای جبران خسارات به آن‌ها تقدیم خواهد شد و در این زمینه جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: مردم از خسارات وارد شده در گلستان، مازندران، مرکزی، ایلام و ... نگران نباشند؛ چراکه منابع بلاعوض یا با سود اندک برای آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد. ابتدا باید شرایط را کنترل کنیم تا مشکلاتی برای مردم به وجود نیاید و شرایط سیلاب‌ها خسارات بیشتری وارد نکند و سپس به سراغ تامین منابع خواهیم رفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اخیرا قانونی در مجلس در خصوص ساختار مدیریت بحران در کشور تصویب شده است که به زودی ابلاغ خواهد شد که البته مواردی نیز پس از بررسی اضافه می‌شود.

وی اضافه کرد: مهمترین مسئله پیشگیری است به این‌معنی که با توجه به این‌که ما در منطقه خشک قرار داریم باید سرمایه گذاری‌هایی صورت گیرد که بتوان از نزولات آسمانی استفاده خوبی کرد که البته تصمیم‌گیری هایی در سال گذشته در خصوص بندها و سدها و آبخیزداری انجام شده که همه موثر بوده و لازم است گسترش پیدا کند .

اخبار مرتبط

icon news

لاریجانی: وعده فرانسه برای حفظ برجام محقق نشده است/اینستکس فقط روی کاغذ باقی ماند

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:  با وجود مذاکرات متعددی که وجود داشت اما وعده رئیس ...

رفتار عقلایی ایران، ژاپنی ها را به تهران کشاند

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متأسفانه آمریکایی‌ها در حال ایجاد مشکل هستند، لذا ح...

تشکیل جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا

شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا برگزار شد.

طرح ملی مسکن روی میز بهارستانی‌ها

ارائه گزارشی درباره طرح ملی مسکنامروز در دستور کار بهارستان نشین‌ها قرار دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news