اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
13 فروردین 1398 13 فروردین 1398
14:14 14:14

سخنی با سازمان مدیریت بحران

ریاست محترم سازمان مدیریت بحران، آیا عجیب نیست که سال‌های زیادی است که ملت ایران را با جمله (غافل گیر شدیم) مجاب می‌کنید که کشور در امن و امان است و ملت به راحتی می‌توانند خسارت‌ها را جبران سازند؟ به راستی هر بار که کشور دچار مشکلی می‌شود و شما از عدم وجود همکاری بین ارگان‌های مختلف سخن به میان می‌آورید، چرا هرگز این موضوع را پس از برطرف شدن مشکلات با جلسات مدون و درست به سر منزل مقصود نمی‌رسانید؟

ریاست محترم سازمان مدیریت بحران، سلامی داریم از سمت تمام مردم ایران زمین که سال‌های زیادی است اسم سازمان شما را به نام عدم توانایی و عدم مدیریت درست بر حوادث و اتفاقات کشور به خوبی به یاد دارند. سلامی داریم به اندازه تمام ناله‌هایی که مردم داغ دیده کشور در زمان زلزله کرمانشاه و عدم اطلاع شما از وقوع آن و در ادامه عدم کمک و مدیریت درست شما در زمان پسا زلزله در خاطرشان مانده و این روزها که سیل عظیمی در روزهای ابتدایی سال برای ملت عزیزمان جز ناراحتی چیزی به ارمغان نیاورده است، بر خاطرات گذشته‌شان افزوده شده است.

ریاست محترم سازمان مدیریت بحران، آیا عجیب نیست که سال‌های زیادی است که ملت ایران را با جمله (غافل گیر شدیم) مجاب می‌کنید که کشور در امن و امان است و ملت به راحتی می‌توانند خسارت‌ها را جبران سازند؟ به راستی هر بار که کشور دچار مشکلی می‌شود و شما از عدم وجود همکاری بین ارگان‌های مختلف سخن به میان می‌آورید، چرا هرگز این موضوع را پس از برطرف شدن مشکلات با جلسات مدون و درست به سر منزل مقصود نمی‌رسانید؟

جناب مدیر آیا واقعا زمان آن نرسیده است تا ارگان بزرگی که در اختیار دارید یک بار هم که شده برای همیشه در خود بازنگری کند و در تصمیم‌ گیری‌هایی نظیر بستن سیلاب شیراز که از قدیم برای مهار مشکلاتی همچون رخداد استان فارس از نیاکان ما به میراث مانده است، مداخله کنید و از قبل برای جلوگیری از بحران‌ها چاره‌ای نمی‌کنید؟

سال‌هاست تمام این سوالات در ذهن مردم این کشور نقش بسته است که این سازمان آیا غیر از عدم توانایی و ابراز همدردی، توانایی کاری دارد؟ آیا مدیریتی که سال‌های سال در مسند قدرت بوده و همچنان بر حضورش با توجه به کارنامه ضعیف و به دور از انتظار بوده، نمی‌تواند بین ارگان خود و دیگر دستگاه‌های کشور ارتباط مناسبی برقرار کند؟

جناب آقای مدیر، شاید یادتان نباشد اما ملت ایران همواره حافظه‌ای قوی داشته‌اند و اتفاقات مختلف کشور را هرگز فراموش نمی‌کنند. این ملت شریف همیشه دست در دست همدیگه برای حمایت از هم نوع و هموطن خود در تمام دنیا، اقدامات بسیاری را انجام داده‌اند و این در حالی است که سازمان مدیریت بحران در کشور اقدامی مناسب و در خور ملت شریف ایران را حتی برای نشان دادن هم در دستور کار نداشته است.

جناب آقای مدیر سوال ایرانی‌های عزیز در خصوص عدم اطلاع مداوم شما و تیم اجرایی آن سازمان در مورد بروز مشکلات است. آیا واقعا خبر ندارید و همه اتفاقات واقعا در لحظه می‌افتد؟ آیا سازمان هواشناسی و یا انجمن زلزله نگاری کشور تا به امروز با شما همکاری نداشته‌اند و در زمان بروز مشکلات از قبل برای شما اخطاریه صادر نکرده‌اند؟

اگر فرض محال را بر عدم اطلاع سازمان مدیریت از اخطارها بگذاریم، پیشنهاد می‌کنیم حداقل مدیر روابط عمومی‌تان را عوض کنید تا خبرها بهتر و به موقع به دست شما برسد و یا اگر هنوز به همانند دوران قاجار از کبوتر نامه رسان در میان ارگان‌های دولتی در ایران استفاده می‌شود، خواهشا کاری کنید تا حداقل بعد از بروز مشکلات به شما اطلاع ندهند و البته می‌توان پیشنهاد استعفا شما را بدهیم. البته با توجه به خدمات درخشان و به موقع خود شما در زمان اعلام عدم توانایی در کمک رسانی و مدیریت بحران و دادن امید و آرزوی بی‌جا و بی منطق به تمام مردم داغ دیده، مسئولین بالا دستی هرگز این پیشنهاد را قبول نکرده و در نهایت در بدترین برخورد با شما و سازمان محترم مدیریت بحرانی که زین پس در میان مردم کشور با اسم سازمان مدیریت ضعیف پسا بحران، به سمت مشاوره‌ای در همین حوزه‌ها منتسب خواهید شد.

در نهایت لازم می‌بینم از حضور به موقع شما در جلوی دوربین و مبارزات و تلاش‌های بی وقفه شما در زمان پسا بحران برای نمک پاشی بر زخم‌های ایجاد شده بر جان ایران عزیزمان کمال تشکر را داشته باشیم. امید است تا در بروز مشکل و حادثه بعدی بالاخره این سازمان بتواند با یکی از ارگان‌های دولتی کمی زودتر از بقیه مردم و نهادهای مردم نهاد، حداقل در محل حادثه حاضر شده و این حضور به مرور زمان به اقدامات موثرتری در آینده منجر شود تا از حجم مرگ و میر ملت کاسته گردد.

*امیرعرفان نیلی

اخبار مرتبط

icon news

رحمانی فضلی: باید تلاش کنیم تا خسارت‌های ناشی از سیل را جبران شود

  وزیر کشور اظهار کرد: امروز در مقابله با سیل به انجام رسیده و خوشبختانه کمترین خسارت...

ایران به یمن کمک می‌کند این که اشکالی ندارد

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: بله، اشکالی ندارد. در یمن مردم مظلومش دچار مشکلات عدی...

آب در پل دختر رایگان نیست

محمودی درباره رایگان بودن مصرف آب در شهر سیل زده پلدختر گفت که تا کنون هیچ دستوری در ...

تشکر ویژه رئیس جمهور از امدادگران و کارکنان هلال احمر

حسن روحانی در آستانه روز جهانی هلال احمر، از ایثار و فداکاری امدادگران و کارکنان جمعی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news