اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 30 تیر 1398
14 فروردین 1398 14 فروردین 1398
15:30 15:30

حضوز 22 فروند بالگرد ارتش در مناطق سیلزده /نوزاد 35 روزه نجات یافت

 فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بالگردهای شینوک هوانیروز ارتش با توجه به شرایط پیش آمده در استان لرستان در مناطق صعب العبور و دره ها فرود آمده و به امدادرسانی و جابجایی مصدومان پرداختند.

به گزارش سلام نو، امیر سرتیپ یوسف قربانی درباره روند امدادرسانی هوانیروز ارتش در مناطق سیلزده توضیح داد: در هر یک از استان های خوزستان و کرمانشاه سه فروند بالگرد حضور دارد و چهار فروند دیگر را برای امدادرسانی به استان های ایلام، چهارمحال و بختیاری و گرگان اعزام کردیم.
وی یادآوری کرد: از صبح امروز پنج فروند بالگرد 214 و 2 فروند شینوک عملیات امدادرسانی به مردم لرستان را آغاز کردند.
به گفته وی فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه حضور دارد و کادر پروازی بالگردهای ما را نیروهای هوانیروز، تیپ 65 نوهد و تیپ 35 قرارگاه عملیاتی غرب تشکیل می دهد.

قربانی افزود: بالگردهای شینوک هوانیروز ارتش با توجه به شرایط پیش آمده در استان لرستان در مناطق صعب العبور و دره ها فرود آمده و به امدادرسانی و جابجایی مصدومان پرداختند.
وی ادامه داد: صبح امروز بالگرد هوانیروز با حضور در یکی از روستاهای منطقه کودک 35 روزه ای را از مرگ حتمی نجات داد و با عبور از منطقه صعب العبور، وی را به فرودگاه خرم آباد و سپس مرکز درمانی رساند.
وی به تعامل با نهادها در امدادرسانی در مناطق سیل زده استان لرستان اشاره کرد و افزود: هماهنگی خوب پروازی بین نهادهای امدادرسان در منطقه وجود دارد و مدیریت خوبی در تقسیم بالگردها و ماموریت آنها صورت گرفته که بسیار موثر و منحصر به فرد است.
به گزارش ایرنا، بارش های سنگین باعث وقوع سیل در برخی نقاط کشور مانند استان های گلستان، مازندران، فارس، خوزستان، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر سه‌شنبه در جلسه ای ویژه با حضور معاون اول رئیس جمهوری و برخی اعضای دولت، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهان کل ارتش و سپاه، فرماندهان نیروهای زمینی، دریایی، نیروی انتظامی و بسیج، مسئولان ستاد مدیریت بحران و دستگاه های امدادی و کمک رسان، گزارش آنان درباره آخرین وضعیت مناطق آسیب دیده از سیل و اقدامات انجام شده برای اسکان سیل زدگان، رسیدگی به مشکلات مردم و تصمیم های اتخاذ شده به منظور جبران خسارات را دریافت و رهنمودهایی ارایه کردند./ایرنا
اخبار مرتبط

icon news

بازدید فرمانده ارتش از سایت اس-200 اصفهان

 فرمانده نیروی زمینی ارتش  در بازدید از سایت اس-200 اصفهان افزود: : ما پشت سر رهبری د...

رونمایی از 7 دستاورد جدید ارتش ایران

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از چند دستاورد جدید رونمایی کرد.

ما تحریم را تبدیل به فرصت کردیم

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: ما تحریم را تبدیل به فرصت کردیم و توانسته‌ایم فعل خواستن ر...

هوانیروز پشتیبان همه یگان های نیروهای مسلح است

فرمانده هوانیروز ارتش عراق گفت: آماده مبارزه و قطع حضور استکبار در منطقه هستیم.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news