اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
14 فروردین 1398 14 فروردین 1398
14:40 14:40

امیر حیدری آخرین اقدامات ارتش در مناطق سیل زده را تشریح کرد

به گزارشروابط عمومی ارتش، امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: برابر هماهنگی و درخواست ستاد بحران و بر اساس اولویت‌های مردم عزیر در پل‌دختر با اعزام تجهیزات و امکانات و برپایی اردوگاه‌های موقت در این شهر و بیمارستان صحرایی نیروی زمینی، اقدامات گسترده تری در حوزه خدمت‌رسانی و امدادرسانی انجام خواهد شد.

امیر حیدری: امدادرسانی 30 بالگرد ارتش در لرستان/ ورود یک تیپ از نیروهای ارتش به منطقه

فرمانده عملیات ارتش در ستاد مقابله با بحران لرستان و غرب کشور افزود: شب گذشته با تلاش گروه 411 مهندسی نیروی زمینی یکی از راه‌های ارتباطی پل دختر به خرم‌آباد باز شده و تیم‌های سیار دارویی و درمانی نیز در قالب 4 تیم بهداری سیار با خودروهای سنگین و قوی کرایس عازم منطقه هستند تا بدون محدودیت در تردد بتوانند در پل دختر و روستاهای اطراف در خدمت مردم باشند.

وی افزود: یک تیپ کامل با استعداد و تجهیزات لازم برای تخلیه گل‌ولای منازل در منطقه حضور خواهند یافت و آشپزخانه‌های صحرایی نیز به پل دختر برای تامین غذای گرم اعزام شده اند.

امیر سرتیپ حیدری افزود: از صبح امروز فعالیت بالگردهای سنگین ترابری شینوک و همچنین بالگردهای 214 بیشتر شده و نفربرهای بی.تی.آر نیز در پل دختر مشغول کمک رسانی و جابجایی مردم هستند.

وی خاطر نشان کرد: تعداد بالگردهای نیروی زمینی را در منطقه لرستان افزایش دادیم و علاوه بر فعالیت 14 فروند در مسیر خرم‌آباد به پل دختر از صبح امروز بالگردهای هوانیروز در شهرستان های نورآباد، کوهدشت، الیگودرز نیز فعالیت خود را با هماهنگی بخشداران و فرمانداران در توزیع اقلام ضروری آغاز کرده اند و جمعا بیش از 30 بالگرد ارتش در مناطق مختلف در حال کمک رسانی هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: هر آنچه در توان داریم برای کمک به هم میهنان عزیزمان به کار خواهیم گرفت لیکن برای کمک در اتخاذ تصمیم و هدایت واحد عملیات امدادرسانی تمامی اقدامات خود را بر اساس هماهنگی با ستاد بحران و اعلام نیازمندیهای آنان انجام خواهیم داد.

وی افزود: آماده ایم تا کمک‌های مردم عزیز را نیز در صورتی‌که از طریق هلال احمر و ستادهای بحران تجمیع و در اختیار گذاشته شود در سریع ترین زمان ممکن به دست مردم شریفمان در اقصی نقاط مناطق سیل زده برسانیم.

اخبار مرتبط

icon news

ساخت هزار و 100 خانه سازمانی در مشهد

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود:  تعداد خانه‌های سازمان...

امروز تنها مرجع تخصصی آموزش‌های پدافند هوایی دانشگاه خاتم الانبیا(ص)ارتش است

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش  افزود: پدافند هوایی یک حوزه تخصصی و تجهیزات محور است...

بیانیه ارتش بمناسبت سوم خرداد

در بیانیه ارتش آمده است: آزادسازی خرمشهر   اوج اقتدار ملی و محصول مقاومت، همبستگی و پ...

رحمانی فضلی: باید تلاش کنیم تا خسارت‌های ناشی از سیل را جبران شود

  وزیر کشور اظهار کرد: امروز در مقابله با سیل به انجام رسیده و خوشبختانه کمترین خسارت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news