اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 06 اردیبهشت 1398
15 فروردین 1398
08:20

اظهارات بعیدی نژاد در مورد پایبندی انگلیس به برجام

سفیر ایران در لندن گفت: یکی از قوانین آماده سازی مجلس انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، ترتیبات وضع تحریم‌ها در آینده است. اما برخی به اشتباه افتاده اند که انگلیس قرار است تحریم‌هایی علیه ایران وضع کند.

بعیدی نژاد: انگلیس به برجام متعهد خواهد ماند

به گزارش سلام نو،  «حمید بعیدی نژاد» تاکید کرد انگلیس در صورت خروج از اتحادیه اروپا نیز به مفاد توافق هسته‌ای ایران متعهد می‌ماند.

وی در پیامی توییتری نوشت برخی افراد در مورد وضع تحریم‌های جدید انگلیس علیه ایران در صورت خروج این کشور از اتحادیه اروپا اشتباه می‌کنند.

به نوشته بعیدی نژاد یکی از قوانین آماده سازی مجلس انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، ترتیبات وضع تحریم‌ها در آینده است. اما برخی به اشتباه افتاده اند که انگلیس قرار است تحریم‌هایی علیه ایران وضع کند.

سفیر ایران در لندن خاطرنشان کرد: جزئیات قانون جدید با مقررات اتحادیه اروپا هماهنگ بوده و در آن تصریح شده است که انگلیس به مفاد برجام متعهد خواهد بود.

گفتنی است با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، بسیاری از مقررات و قوانین اتحادیه اروپا باید به مقررات و قوانین داخلی تبدیل شوند. پارلمان انگلیس در «قانون خروج از اتحادیه اروپا» مصوب سال ۲۰۱۸ به‌طور یکجا همه مقررات و قوانین اتحادیه اروپا را به قوانین داخلی تبدیل کرده است.

با این حال برخی رسانه‌ها گزارش داده اند دولت انگلیس به‌طور ویژه سندی برای تبدیل تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران به قوانین داخلی خود آماده کرده که در ۵۲ صفحه و ۷۸ فصل در ۷ مارس به پارلمان ارائه‌شده و بلافاصله پس از خروج از اتحادیه اروپا رسمیت می‌یابد./ایسنا

اخبار مرتبط

تخت روانچی: اینکه همه مسائل و مشکلات اقتصادی را بخواهیم به برجام ارتباط دهیم غیر تخصصی است

  نماینده ایران در سازمان ملل از برخی ادعاها در مورد برجام و پیوستن به اف ای تی اف ان...

دادستان کل کشور: عده‌ای از مسئولان ما را در وادی فریبکاری آنچنان سرگرم کردند که رفتند و نشستند و امضا کردند

دادستان کل کشور افزود:  امروز شاهدیم مانند روش صدام معدوم ملعون که سند قرار داد الجزا...

ایران تا چه زمانی در برجام می‌ماند

حداد عدل معتقد است تا زمانی که برجام به نفع ما باشد ایران باید در آن بماند.

محمود صادقی هم ضدبرجام شد!

محمود صادقی موضع جدید و البته عجیبی درباره برجام گرفته که با باقی اصلاح طلبان تفاوت د...

دیدگاه خود را بنویسید