اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
15 فروردین 1398 15 فروردین 1398
08:20 08:20

اظهارات بعیدی نژاد در مورد پایبندی انگلیس به برجام

سفیر ایران در لندن گفت: یکی از قوانین آماده سازی مجلس انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، ترتیبات وضع تحریم‌ها در آینده است. اما برخی به اشتباه افتاده اند که انگلیس قرار است تحریم‌هایی علیه ایران وضع کند.

بعیدی نژاد: انگلیس به برجام متعهد خواهد ماند

به گزارش سلام نو،  «حمید بعیدی نژاد» تاکید کرد انگلیس در صورت خروج از اتحادیه اروپا نیز به مفاد توافق هسته‌ای ایران متعهد می‌ماند.

وی در پیامی توییتری نوشت برخی افراد در مورد وضع تحریم‌های جدید انگلیس علیه ایران در صورت خروج این کشور از اتحادیه اروپا اشتباه می‌کنند.

به نوشته بعیدی نژاد یکی از قوانین آماده سازی مجلس انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، ترتیبات وضع تحریم‌ها در آینده است. اما برخی به اشتباه افتاده اند که انگلیس قرار است تحریم‌هایی علیه ایران وضع کند.

سفیر ایران در لندن خاطرنشان کرد: جزئیات قانون جدید با مقررات اتحادیه اروپا هماهنگ بوده و در آن تصریح شده است که انگلیس به مفاد برجام متعهد خواهد بود.

گفتنی است با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، بسیاری از مقررات و قوانین اتحادیه اروپا باید به مقررات و قوانین داخلی تبدیل شوند. پارلمان انگلیس در «قانون خروج از اتحادیه اروپا» مصوب سال ۲۰۱۸ به‌طور یکجا همه مقررات و قوانین اتحادیه اروپا را به قوانین داخلی تبدیل کرده است.

با این حال برخی رسانه‌ها گزارش داده اند دولت انگلیس به‌طور ویژه سندی برای تبدیل تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران به قوانین داخلی خود آماده کرده که در ۵۲ صفحه و ۷۸ فصل در ۷ مارس به پارلمان ارائه‌شده و بلافاصله پس از خروج از اتحادیه اروپا رسمیت می‌یابد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

برجام به ایران قدرت فعالیت در منطقه و فضای بین‌الملل داده است

یک کارشناس بین الملل اظهار کرد: برجام به ایران قدرت فعالیت در منطقه و فضای بین‌الملل ...

نقوی‌حسینی: دیگر چیزی نمانده که آمریکا بخواهد تحریم کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: دیگر چیزی نمانده که آنها بخواه...

جهانگیری به اروپایی‌ها: ایران اجرای برخی از تعهدات برجامی خود را کاهش داد تا دنیا بدانند با کشوری بی اراده رو به رو نیست

معاون اول رئیس جمهور افزود: هنر دیپلماسی ایرانیان آن بود که در نبرد دیپلماتیک با قدرت...

صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

رئیس کل بانک مرکزی: نرخ ارز دیگر افزایش نمی‌یابد، ظریف: نفتمان را خواهیم فروخت اما شر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news