اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
15 فروردین 1398 15 فروردین 1398
15:20 15:20

مونسان: برگزاری مناسبت های فرهنگی مشترک نقش مهمی در هم افزایی و شناخت دوجانبه و نیز افزایش سطح روابط و تحکیم دوستی دارد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین گفت: 300 میلیون نفر از ملل مختلف در این بخش از جهان آیین نوروز را پاس داشته و به آن اعتقاد دارند. 

به گزارش سلام نو، علی اصغر مونسان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه آیین نوروزگاه مشترک ایران و ترکمنستان در محل گذرگاه مرزی باجگیران واقع در شمال خراسان رضوی افزود: برگزاری مناسبت های فرهنگی مشترک نقش مهمی در هم افزایی و شناخت دوجانبه و نیز افزایش سطح روابط و تحکیم دوستی دارد.
وی فرهنگ را گشاینده مسیر و جلودار گسترش روابط دو کشور تاریخی ایران و ترکمنستان با اشتراکات فرهنگی غنی توصیف و بیان کرد: خرسندیم که با همکاری عشق آباد اکنون شاهد برپایی نخستین نوروزگاه مشترک ایران و ترکمنستان در مرز باجگیران هستیم.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین گفت: 300 میلیون نفر از ملل مختلف در این بخش از جهان آیین نوروز را پاس داشته و به آن اعتقاد دارند.

وزیر فرهنگ ترکمنستان نیز نوروز را عید همه مسلمانان ذکر و بیان کرد: گسترش روابط مشترک فرهنگی مانند جشن نوروزگاه نقش مهمی در ارتقا سطح روابط بین دو کشور دوست و همسایه ایران و ترکمنستان دارد.
«آتا گلدی شاه مرادوف» روابط فرهنگی را نردبانی برای پیشرفت توصیف و بیان کرد: این در حالی است که تبادلات فرهنگی بین دو کشور ایران و ترکمنستان مختص امروز نیست و از دیرباز وجود داشته، هم اینک و در آینده نیز ادامه دارد.
نخستین نوروزگاه فرهنگی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکمنستان با حضور معاونان روسای جمهوری دو کشور امروز 15 فروردین ماه در محل گذرگاه مرزی باجگیران واقع در شمال خراسان رضوی برگزار ‌شددیدگاه خود را بنویسید

icon news