اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
16 فروردین 1398 16 فروردین 1398
21:42 21:42

احتمال وقوع یک فاجعه انسانی در رودبار لرستان

الهیار ملکشاهی نماینده کوهدشت و رومشکان در مجلس با بحرانی خواندن وضعیت منطقه روبار لرستان اظهار داشت: 11 روستا در این منطقه هیچگونه راه ارتباطی با سایر نقاط استان ندارند و در محاصره کامل بسر می برند.

«رودبار» بحرانی‌ترین وضعیت را در لرستان دارد

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ۱۱ روستای منطقه «رودبار» در آب محاصره هستند و بحرانی‌ترین وضعیت را دارند.

الهیار ملکشاهی شامگاه جمعه در سخنانی با اشاره به وضعیت روستاهای «رودبار» اظهار داشت: وضعیت بسیار بحرانی در رودبار داریم، ۱۱ روستا در این منطقه در حاشیه سد « سیمره » به صورت کلی دارند به زیرآب می‌روند و تخریب می‌شوند؛ ما نگران هستیم در آنجا یک فاجعه انسانی رخ دهد، این منطقه ۱۵۰۰ نفر جمعیت دارد، ‬یک راه به ایلام دارد که جاده را آب گرفته است، ‬از لرستان هم یک راه دارد که همین وضعیت را دارد.

وی با بیان اینکه امدادرسانی به اهالی «رودبار» از ایلام با قایق می‌شود، تصریح کرد: ‬امروز ۳۶۰ تخته چادر را تحویل دادیم تا مردم از منازل خارج شوند و اسکان پیدا کنند.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه احتمالاً از امشب بارندگی شروع شود و نگران وضعیت مردم هستیم، افزود: ‬۶ هزار رأس احشام دارند مردم این منطقه و هیچ راه ارتباطی ندارند؛ ‬دیشب فرماندار ما از طریق قایق رفته بودند به منطقه که به لحاظ اینکه راهنما هم نداشتند یک مقدار هم روی همین دریاچه سرگردان شده بودند.

ملکشاهی با اشاره به اینکه این موضوع نیاز به تصمیم گیری فوری دارد، به مسئولین انعکاس دادیم، الان بحرانی‌ترین وضعیت در «رودبار» است، ادامه داد: «روز کور» یک منطقه عشایری با ۷ روستا است؛ این هم هیچ راه دسترسی ندارد و از طریق هلی کوپتر یک مقداری مواد غذایی به آنجا بردند، ‬ کوهدشت شمالی هم همینطور، ۹ روستا دارد که هیچ ارتباط زمینی ندارند. ‬

وی با بیان اینکه بعد از ۶ روز برخی روستاها تنها یک بار امکانات گرفته‌اند، تصریح کرد: از هلال احمر گله مند هستیم به خاطر عدم حضور به موقع در کوهدشت ، موضوع را ‬انعکاس داده‌ایم و در مجلس هم پیگیری می‌کنیم.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی که در گفت و گوی خبری سخن می‌گفت، با تاکید بر اینکه در حال حاضر گروه مهندسی سپاه در حال ترمیم محور دسترسی کوهدشت شمالی است، افزود: گروه مهندسی وزارت دفاع نیز جاده طرهان را بازگشایی می‌کند؛ ‬استانداری کرمانشاه کمک‌های خوبی داشتند، استاندار ایلام هم به صورت مرتب پیگیر بودند.

اخبار مرتبط

icon news

رحمانی فضلی: باید تلاش کنیم تا خسارت‌های ناشی از سیل را جبران شود

  وزیر کشور اظهار کرد: امروز در مقابله با سیل به انجام رسیده و خوشبختانه کمترین خسارت...

ایران به یمن کمک می‌کند این که اشکالی ندارد

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: بله، اشکالی ندارد. در یمن مردم مظلومش دچار مشکلات عدی...

آب در پل دختر رایگان نیست

محمودی درباره رایگان بودن مصرف آب در شهر سیل زده پلدختر گفت که تا کنون هیچ دستوری در ...

تشکر ویژه رئیس جمهور از امدادگران و کارکنان هلال احمر

حسن روحانی در آستانه روز جهانی هلال احمر، از ایثار و فداکاری امدادگران و کارکنان جمعی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news