اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 05 اردیبهشت 1398
18 فروردین 1398
08:30

اقدام عجیب تویوتا برای حفظ محیط زیست

تویوتا برای کمک به خودروسازهایی که خودرو هیبریدی تولید می کنند و برای کمک به حفظ محیط زیست دسترسی به پتنت و حق اختراع آنها را تا سال ۲۰۳۰ میلادی آزاد کرده است.

1

به گزارش سلام نو، با توجه به افزایش محبوبیت خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست اعم از برقی، الکتریکی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی، بسیاری از شرکت‌های خودروسازی فعال در کشورهای جهان در سال‌های اخیر تصمیم گرفته‌اند که به سمت تولید این دسته از محصولات حرکت کنند.

حالا در تازه‌ترین اخبار منتشر شده در وب سایت tech crunch می‌توان دریافت که شرکت ژاپنی تویوتا در جدیدترین تصمیم و اقدام خود می‌خواهد دسترسی به بالغ بر ۲۴ هزار پتنت و حق اختراع مربوط به خودروهای هیبریدی تولیدی خود را آزاد کرده و باز بگذارد تا شرکت و استارتاپ‌های دیگر نیز بتوانند خودروهای هیبریدی دوستدار محیط زیست جدیدی را طراحی کرده و به مرحله تولید برسانند و بدین ترتیب رقابت در عرصه تولید خودروهای پاک را به بیشترین میزان ممکن برسانند.

معاون اول شرکت تویوتا در این خصوص می‌گوید: ما قصد داریم خود را برای روزهای آینده و ورای فناوری کنونی در صنعت خودروهای برقی و الکتریکی آماده کنیم و این بدان معناست که سایر شرکت‌های فعال در این حوزه نیز باید فعالیت قابل قبول و محصولات به روز و مدرنی را به مرحله تولید برسانند./ایسنا

اخبار مرتبط

تیبا یک میلیون تومان گران شد

در آخرین قیمت های اعلام شده بازار خودرو شاهد افزایش سه میلیون تومانی قیمت دنا پلاس بو...

آخرین قیمت ها از بازار خودروهای بی ام و

نماینده رسمی محصولات بی ام و در ایران قیمت جدید محصولات این شرکت را  منتشر کرد.

کدام خودروها در سال ۲۰۱۸ پر فروش بودند؟

در این گزارش پر فروش ترین خودروها در سال 2018 معرفی شده‌اند.

حق ورود خودرو به قشم گران شد

بررسی‌ها نشان از آن دارد هزینه سفر با لندینگ کرافت که خودرو شخصی را از بندر پل تا بند...

دیدگاه خود را بنویسید