اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 06 اردیبهشت 1398
18 فروردین 1398
14:40

مسکو همراه خوبی برای اسرائیل در مقابله با ایران نیست

نشنال اینترست در گزارشی نوشت: بنابراین این تنها اسرائیل است که مصمم به توقف ایران است و در این مسیر تنهاست. چرا که روسیه نمی‌تواند و نمی‌خواهد در جهت مقابله با ایران اقدام کند.

 اسرائیل در مسیر مقابله با ایران تنهاست

به گزارش سلام نو، «نشنال‌اینترست» در گزارشی نوشت: اسرائیل مصمم  است که با نیروهای ایرانی در سوریه مقابله کند تا از این طریق بتواند نیروهای تهران را از مرزهای شمالی اسرائیل دور نگه دارد. در همین زمان روسیه هم هزاران نیروی نظامی در سوریه دارد که می‌توانند در خط نبرد حضور داشته باشند یا اگر مسکو قصد دفاع از متحد سوری خود را داشته باشد به عاملان جنگ تبدیل شوند.

در ادامه این گزارش آمده است: «چیزی که کاملا مشخص است این است که در نهایت همه مجبور به عقب‌نشینی خواهند بود چرا که ایران قصد ندارد حضور خود را در مرز سرزمین‌های اشغالی متوقف کند و روسیه هم احتمالا نمی‌تواند آن را وادار به چنین کاری کند. بنابراین این تنها اسرائیل است که مصمم به توقف ایران است و در این مسیر تنهاست. چرا که روسیه نمی‌تواند و نمی‌خواهد در جهت مقابله با ایران اقدام کند.»

«نشنال‌اینترست» در پایان نوشت: با این وجود، سیاست اسرائیل به این معنی است که  هر آنچه لازم است برای خروج نیروهای ایرانی از سوریه انجام دهد. روسیه ممکن است این موضوع را دوست نداشته‌ باشد و نمی‌تواند برای همکاری با اسرائیل اقدام کند. بنابراین مسکو همراه خوبی برای اسرائیل در مقابله با ایران نیست./ایسنا

اخبار مرتبط

جنگ، مذاکره یا صبر استراتژیک؛ ایران با آمریکا چه خواهد کرد؟

این چنین به نظر می‌رسد که رهبر انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا راهبرد فعلی ایران در حو...

رئیس الحشد الشعبی:ایران نقش گسترده‌ای در پیروزی بر داعش داشت

رئیس الحشد الشعبی عراق گفت: ایران اولین حامی عراق در جنگ با داعش بوده لذا وظیفه ماست ...

دریادار خانزادی با فرماندهان نیروهای دریایی پاکستان و بنگلادش دیدار کرد

فرمانده نیروی دریایی ارتش با فرماندهان نیروهای دریایی پاکستان و بنگلادش دیدار و گفت و...

ورود وزیر دفاع به روسیه

  وزیر دفاع در صدر یک هیئت بلندپایه دفاعی وارد مسکو شد.

دیدگاه خود را بنویسید