اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
19 فروردین 1398 19 فروردین 1398
11:37 11:37

ادامه تلاش برای تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی

ادیانی، نماینده مجلس علت تفاوت قیمت واگذاری‌ها با قیمت عرفی را انحرافات بحث برانگیز سازمان خصوصی‌سازی از قانون می داند و خواستار تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی است.

سازمان خصوصی‌سازی باید یار دولت باشد نه بار دولت

به گزارش سلام نو، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی سید علی ادیانی در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درباره ضرورت تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان خصوصی‌سازی، گفت: فلسفه وجود واگذاری‌ها این است که باری از دوش دولت برداشته شود اما امروز اغلب واحدهای واگذار شده نه تنها مشکلاتشان حل نشده است بلکه باری به دوش دولت شده‌اند.

وی با اشاره به عدم اهلیت افرادی که شرکت‌های دولتی توسط سازمان خصوصی سازی به آنها واگذار شده است، گفت: سازمان خصوصی سازی باید یار دولت باشد اما امروز باری بردوش دولت است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: متأسفانه اشتغال موجود با خصوصی سازی ها حفظ نشده و واگذاری‌های نادرست  موجب از بین رفتن اشتغال شده است.

ادیانی علت تفاوت قیمت واگذاری‌ها با قیمت عرفی، انحرافات عجیب و غریب سازمان خصوصی‌سازی از قانون و نحوه اعمال حاکمیت شرکتی توسط این سازمان را از جمله موارد مهم تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی عنوان کرد.

وی گفت: متأسفانه نقش و جایگاه پیوست‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در واگذاری‌ها نادیده گرفته شده و با واگذاری‌های غلط، مشکلات اجتماعی و امنیتی ایجاد شده است. تنها در مورد خصوصی‌سازی‌ها می‌توان گفت «وااسفا».

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اعمال سلیقه به جای اجرای قانون باعث شده است ما بر تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی مصمم باشیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ایران تا اردیبهشت نفت را بیشتر از پیش بینی ها در بودجه فروخته است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در مورد فروش نفت در کشور پس از تحریم های لمریکا توضیحاتی ار...

ماجرای یک لیتر بنزین در هر روز برای هر ایرانی رد شد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: طرح یک لیتر بنزین به ازای هر ایرانی در هر روز پس از بح...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news