اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
19 فروردین 1398 19 فروردین 1398
12:42 12:42

اردوغان: به دنبال تقویت روابط با روسیه هستیم

رئیس‌جمهور ترکیه گفت: کرانه باختری متعلق به فلسطینیان است اقدام نتانیاهو در الحاق شهرک‌های اسرائیلی کرانه باختری یک اشغالگری دیگر از سوی اسرائیل است  ترکیه در کنار فلسطینیان است.

اردوغان

به گزارش سلام نو، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پیش از سفر به مسکو در جمع خبرنگاران گفت: تمام اقدامات بنیامین نتانیاهو مغایر با حقوق بین الملل بوده و تا امروز هیچ کار قانونی انجام نداده است. اقدامات وی مغایر با تصمیمات سازمان ملل است. البته با پشتیبانی آمریکا این گام‌ها را برداشته است. در مسئله بیت المقدس، بلندی‌های جولان و کرانه باختری نیز با حمایت آمریکا حرکت کرده است.

وی ادامه داد: اما تاکنون در شورای امنیت سازمان ملل علیه این اقدامات قطعنامه‌ای تصویب نشده است. آنها یک آینده تاریک را برای خاورمیانه آماده می‌کنند.

اردوغان تصریح کرد: کرانه باختری متعلق به فلسطینیان است اقدام نتانیاهو در الحاق شهرک‌های اسرائیلی کرانه باختری یک اشغالگری دیگر از سوی اسرائیل است  ترکیه در کنار فلسطینیان است.

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین گفت که در نظر دارد دراره عملیات نظامی احتمالی ترکیه در سوریه با پوتین صحبت کند.

اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش درباره اعتراض حزب عدالت و توسعه نسبت به نتایج انتخابات محلی و در خواست بازشماری آرا گفت: غیرممکن است که کاندیدای اپوزیسیون بتواند ادعای پیروزی در انتخابات استانبول داشته باشد با 10 میلیون رای اختلاف دو کاندیدا 13- 14 هزار رای است.  روند حقوقی آغاز شده است. شورای عالی انتخابات این روند را پیگیری خواهد کرد اما ما شاهد جرایم و خرابکاری‌های سازماندهی شده در جریان انتخابات بودیم.

وی اضافه کرد: ما به دنبال تقویت روابط با روسیه و همکاری‌ها هستیم در دیدار با همتای روسی‌ام درباره لغو روادید گفت و گو خواهیم کرد.

رییس جمهور ترکیه افزود: همچنین در این سفر تجار دو کشور با یکدیگر نشستی برگزار خواهند کرد.

همچنین فخرالدین آلتون، رئیس ارتباطات دفتر ریاست جمهوری ترکیه با اشاره به سفر اردوغان به مسکو در پیامی در توئیتر نوشت: برای سومین بار رئیس جمهور کشورمان با پوتین دیدار می‌کند. در این دیدار دو طرف با حسن نیت روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌ای و همکاری‌های اقتصادی و امنیتی را مورد گفت‌وگو قرار خواهند داد.

وی ادامه داد: روسیه و ترکیه در سوریه با احترام به تمامیت ارضی این کشور و در راستای مبارزه با تروریسم حرکت می‌کنیم. از کشورهایی که از گروه‌های تروریستی حمایت می کنند، گروههایی که هم خاک سوریه و هم کشورمان را تهدید می‌کنند، می‌خواهیم که از حمایت از این گروه‌ها دست برداشته و در روند مصالحه شرکت کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

دیدار سنایی با رئیس روسی کمیسیون مشترک دو کشور

سفیر کشورمان در روسیه با رئیس روسی کمیسیون مشترک دو کشور دیدار و رایزنی  کرد.

موسوی: پیام آمریکا به روس ها برای مذاکره با ایران کذب است

سخنگوی وزارت خارجه گفت: ادعای پیام آمریکا به روس ها برای مذاکره با ایران کذب است.

آیا چین و روسیه در مقابله با آمریکا به ایران کمک می‌کنند؟

ایران دو شریک استراتژیک برای مقابله با آمریکا دارد یکی چین و دیگری روسیه اما حالا بای...

اردوغان: از "معامله قرن" حمایت نمی کنیم

رئیس جمهور ترکیه گفت: رویکرد ترکیه به معامله قرن مثبت نیست.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news