اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 30 فروردین 1398
20 فروردین 1398
15:15

بازتاب سخنان رئیس جمهور در رسانه های عربی

سخنان صبح امروز رئیس جمهور کشورمان در واکنش به اقدام آمریکا درباره تروریست خواندن سپاه تیتر یک بسیاری از رسانه های عربی شد.

به گزارش سلام نو، تارنمای عربی رویترز به دفاع رییس جمهوری از سپاه پاسداران اشاره کرد و نوشت: روحانی در سخنرانی خود که به صورت مستقیم از تلویزیون ملی ایران پخش می شد اعلام کرد که سپاه برای حمایت از ملت و انقلاب اسلامی ایران خود را فدا کرده است و امروز آمریکا از روی حقد و کینه این نهاد را در لیست سیاه خود قرار داده است.
شبکه خبری العربیه عربستان نیز سخنان روحانی در خصوص تولید سانتریفیوژهای پیشرفته آی آر 8 را برجسته کرد و نوشت: حسن روحانی با تهدید واشنگتن اعلام کرد در صورتی که کاخ سفید فشارهای خود علیه ایران را ادامه دهد ایران به سوی تولید این سانتریفیوژهای پیشرفته می رود.
العربیه در ادامه نوشت: روحانی با دفاع از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد که تهران در برابر فشارهای آمریکا ایستادگی خواهد کرد.
تارنمای عربی اسپوتنیک روسیه هم با اشاره به حمایت روحانی از سپاه پاسداران نوشت: رئیس جمهوری ایران آمریکا را در راس تروریسم جهانی دانست و تاکید کرد که این اقدام آمریکا ایرانیان را بیش از پیش متحد می کند.
شبکه خبری الجزیره قطر با درج یک خبر فوری در تارنمای خود نوشت: روحانی با تهدید آمریکا تاکید کرد درصورت ادامه فشارها و ظلم آمریکا به مردم ایران، سانتریفیوژ پیشرفته آی آر 8 تولید می کنیم.
شبکه خبری المیادین لبنان نیز با پوشش بخش قابل توجهی از سخنان رئیس جمهور کشورمان نوشت: روحانی در سالروز ملی فناوری هسته ای در ایران آمریکا را تهدید کرد در صورتی که به فشارهای خود علیه ایران ادامه دهد سانتریفیوژهای پیشرفته تولید می کنند.
تارنمای این شبکه خبری در ادامه آورده است: روحانی تروریستی خواندن سپاه از سوی آمریکا را یک خطای راهبردی دانست و اعلام کرد که سپاه پاسداران در مبارزه با تروریسم در کنار ملت سوریه، عراق و لبنان ایستاد. سپاه پاسداران در طول این سال ها توطئه های آمریکا در منطقه را ناکام گذاشته است و به همین علت مورد غضب آمریکاست.
ونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روزدوشنبه (19 فروردین) با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد.
کارشناسان سیاسی و ناظرین امور منطقه با هشدار به این اقدام یک جانبه دونالد ترامپ ، نسبت به عواقب آن ابراز نگرانی کردند.

در پی این تصمیم آمریکا، جمهوری اسلامی ایران هم در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم وفرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام را به عنوان گروه های تروریستی شناسایی کرد. شورای عالی امنیت ملی ایران با صدور بیانیه ای اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه امروز امریکا اعلام می‌نماید ،رژیم ایالات متحده آمریکا را«دولت حامی تروریسم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام»وتمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می‌داند./ایرنااخبار مرتبط

چرا سعید قاسمی دست از سخنان ضد امنیت ملی اش برنمی‌دارد؟

سعید قاسمی در مصاحبه اخیرش حرف هایی زد که به هیچ وجه با منافع ملی سازگار نیست. شاید ب...

توهین به سپاه توهین به ملت ایران است

رئیس جمهور در مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در ترو...

برای حل مشکلات روی پای خود ایستاده‌ایم/مناطق سیل زده را بهتر از روز اول می‌سازیم

رئیس جمهور اظهار کرد: سیل اخیر، اقدامات و تلاش‌های دولت و نیروهای مسلح برای کمک به مر...

دیدگاه خود را بنویسید