اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
20 فروردین 1398
17:05

واکنش امیر حاتمی به تروریست خواندن سپاده از سوی آمریکا

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  اظهار کرد: این کار آمریکایی‌ها آنچنان سخیف و پیش پا افتاده و از بنیه ضعیف حقوقی برخوردار است که گمان نمی‌کنم در دنیا کسی چنین کار ضعیفی را مورد حمایت قرار دهد.

امیر حاتمی: تحریم سپاه از سوی آمریکا غیر حقوقی است

به گزارش سلام نو، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در حاشیه جلسه علنی عصر امروز(سه‌شنبه، 20 فروردین) پارلمان در جمع خبرنگاران در واکنش به اقدام اخیر آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یک لشکر مخلص الهی هستند، مانند دو برادر ممکن است دو نوع لباس متفاوت بپوشند، اما یک لشکر و در یک صف هستند.

وی با بیان اینکه مسئولان آمریکا با این نوع کارهای احمقانه نمی‌توانند اختلافی بین نیروهای مسلح ایجاد کنند، گفت: امروز نمایندگان مجلس به عنوان عصاره ملت، لباس عزیز سپاه را پوشیدند، همه این لباس را پوشیدیم که بگوییم همه پاسدار جمهوری اسلامی و حافظ انقلاب اسلامی و نگهبان تمامیت ارضی و استقلال کشور هستیم و در مقابل دشمن در یک صف واحد قرار می‌گیریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: این کار آمریکایی‌ها آنچنان سخیف و پیش پا افتاده و از بنیه ضعیف حقوقی برخوردار است که گمان نمی‌کنم در دنیا کسی چنین کار ضعیفی را مورد حمایت قرار دهد.

امیر حاتمی اضافه کرد: همانطور که کارهای ضعیف دیگر آمریکایی‌ها مانند بیت‌المقدس و جولان مورد مخالفت عموم جهانیان قرار گرفت، این اقدام آمریکایی‌ها هم راه به جایی نمی‌برد.

وی تصریح کرد: این اقدام آمریکایی‌ها غیرقانونی و غیرحقوقی است و نه تنها نتیجه‌ای ندارد، بلکه آثاری جز همدل و منسجم شدن ملت و مسئولان ایران نخواهد داشت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران براساس قانون اساسی ایران یک نهاد رسمی و دارای سابقه درخشان در دفاع از مردمی‌ترین نیروی مسلح است، به طور قطع این رفتار آنان با مخالفت شدید آزادگان جهان مواجه خواهد شد./تسنیم

اخبار مرتبط

سردار ربیعی: سپاه آینده مجموعه ای از انسان های فرهیخته و ولایت‌مدار و خار چشم دشمنان خواهد بود

  مشاور فرمانده کل سپاه افزود:  آموزش و به کارگیری مدیران تراز انقلاب و ماموریت های خ...

معاون فرهنگی سپاه انتخاب شد

 سرتیپ پاسدار حسین نجات  به‌عنوان معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه منصوب شد.

وزیر دفاع:تنگناهای اقتصادی حاصل از تحریم ها را با موفقیت پشت سر خواهیم گذاشت

وزیر دفاع اظهار کرد: امروز در شرایطی هستیم که در مقایسه با دوران دفاع مقدس از منظر سر...

سرلشکر سلامی: سپاه امروز سپاهی در قامت شکست دادن دشمنی با ائتلاف جهانی است

 فرمانده سپاه گفت:  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عمود خیمه دفاع از انقلاب، نظام و کشور...

دیدگاه خود را بنویسید