اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
20 فروردین 1398 20 فروردین 1398
17:05 17:05

واکنش امیر حاتمی به تروریست خواندن سپاده از سوی آمریکا

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  اظهار کرد: این کار آمریکایی‌ها آنچنان سخیف و پیش پا افتاده و از بنیه ضعیف حقوقی برخوردار است که گمان نمی‌کنم در دنیا کسی چنین کار ضعیفی را مورد حمایت قرار دهد.

امیر حاتمی: تحریم سپاه از سوی آمریکا غیر حقوقی است

به گزارش سلام نو، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در حاشیه جلسه علنی عصر امروز(سه‌شنبه، 20 فروردین) پارلمان در جمع خبرنگاران در واکنش به اقدام اخیر آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یک لشکر مخلص الهی هستند، مانند دو برادر ممکن است دو نوع لباس متفاوت بپوشند، اما یک لشکر و در یک صف هستند.

وی با بیان اینکه مسئولان آمریکا با این نوع کارهای احمقانه نمی‌توانند اختلافی بین نیروهای مسلح ایجاد کنند، گفت: امروز نمایندگان مجلس به عنوان عصاره ملت، لباس عزیز سپاه را پوشیدند، همه این لباس را پوشیدیم که بگوییم همه پاسدار جمهوری اسلامی و حافظ انقلاب اسلامی و نگهبان تمامیت ارضی و استقلال کشور هستیم و در مقابل دشمن در یک صف واحد قرار می‌گیریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: این کار آمریکایی‌ها آنچنان سخیف و پیش پا افتاده و از بنیه ضعیف حقوقی برخوردار است که گمان نمی‌کنم در دنیا کسی چنین کار ضعیفی را مورد حمایت قرار دهد.

امیر حاتمی اضافه کرد: همانطور که کارهای ضعیف دیگر آمریکایی‌ها مانند بیت‌المقدس و جولان مورد مخالفت عموم جهانیان قرار گرفت، این اقدام آمریکایی‌ها هم راه به جایی نمی‌برد.

وی تصریح کرد: این اقدام آمریکایی‌ها غیرقانونی و غیرحقوقی است و نه تنها نتیجه‌ای ندارد، بلکه آثاری جز همدل و منسجم شدن ملت و مسئولان ایران نخواهد داشت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران براساس قانون اساسی ایران یک نهاد رسمی و دارای سابقه درخشان در دفاع از مردمی‌ترین نیروی مسلح است، به طور قطع این رفتار آنان با مخالفت شدید آزادگان جهان مواجه خواهد شد./تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

سردار سلامی: ۱۰۰ شناور تندروی جدید به یگان دریایی ایران اضافه شد+ فیلم

سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران خبر از افزوده شدن ۱۰۰ شناور تندروی جدید به یگان...

اعزام دو فروند بالگرد نیروی هوافضای سپاه به گچساران برای مهار آتش سوزی

در پی  آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع گچساران و جلوگیری از گسترش یا شعله ور شدن مجدد آتش دو...

اخبار غیر رسمی از انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا در آسمان ایران + عکس

 بنا بر اعلام منابع خبری یک پهپاد جاسوسی آمریکا به دلیل نقص حریم هوایی ایران از سوی ن...

دنیا از این دستاورد نظامی سپاه پاسداران انگشت به دهان ماند+ عکس

صنایع نظامی ایران با پرتاب ماهواره نور به فضا گامی مهم برای پیشرفت برداشته است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news