اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 01 اردیبهشت 1398
20 فروردین 1398
17:32

فراکسیون زنان مجلس اقدام دولت آمریکا علیه سپاه را محکوم می‌کند

اولاد قباد، رییس فراکسیون زنان از محکومیت اقدام اخیر ترامپ در تروریستی خواندن سپاه توسط فراکسیون متبوعش خبر داد.

تابوت آمریکایی

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت که این فراکسیون اقدام دولت آمریکا علیه سپاه را محکوم می‌کند.

به گزارش سلام نو، فریده اولاد قباد در جلسه علنی بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) مجلس در واکنش به اقدام آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی گفت: فراکسیون زنان این اقدام رئیس جمهور آمریکا علیه نیروی رسمی کشور و تصمیم سرمداران کاخ سفید را محکوم می‌کند و آن را مغایر با قواعد و حقوق بین‌المللی می‌دانند.

وی اضافه کرد: نیروهای سپاه پاسداران در هشت سال دفاع مقدس با حداقل امکانات و تجهیزات جنگی جنگیدند و یک وجب از خاک کشور را از دست ندادند. سپاه برخاسته از متن مردم است و مردم ایران را به عنوان پشتوانه خود دارد.

نماینده مردم تهران گفت: امروز نمایندگان هم صدا با سپاه لباس سبز پوشیدند؛ زیرا سپاه میراث شهدای جنگ تحمیلی است و نمایندگان هم صدا با یکدیگر این را به کشورهای دنیا و ترامپ نشان دادند که همانطور که در هشت سال جنگ با هم همدل بودیم در همه تحریم‌ها هم همدل هستیم.

وی ادامه داد: ما آمریکا فرمانده تروریسم و حمایت کننده نیروهای داعش و تفکیری می‌دانیم. رسالت سپاه دفاع از سرزمین ایران، حفظ و حراست از مرزهای کشور و دفاع از مظلومان جهان بوده و وظایف آن در قانون اساسی مشخص است.

رئیس فراکسیون زنان تاکید کرد: فراکسیون زنان با تاسی از حضرت فاطمه زهرا که هم رزم پدر و همسر خود بود و با تاسی از زینب کبری که هم رزم با امام حسین (ع) بود اعلام می‌کند که با برادران سپاهی، بسیجی و ارتشی خود همرزم است و اقدام دولت آمریکا را محکوم می‌کند.

وی در پایان ترامپ یک تروریست نظامی اقتصادی و فرهنگی دانست و گفت: او می‌خواهد یک جامعه توده وار جهانی را شکل دهد و تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه علیه ایران و سایر کشورها در همین راستا است./ایسنا

اخبار مرتبط

افزایش حضور زنان در مجلس چگونه محقق می‌شود؟

مجلس اخیر بیشترین تعداد نماینده زن را داشت با این حال نسبت حضور زنان در پارلمان در قی...

ایران و ایرانیان به ویژه زنان هیچ گاه در جریان طوفان حوادث، نشکسته و تسلیم نشده اند

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت:  ناخرسندی عمیق هیات خود را از اظهارات نماین...

تلاش‌ها برای برابری دیه زن و مرد ادامه دارد

دو برابر بودن دیه مردان نسبت به زنان در زندگی امروزه برای کسر قابل توجهی از نسل جدید ...

دیدگاه خود را بنویسید