اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 25 تیر 1398
21 فروردین 1398 21 فروردین 1398
12:50 12:50

اذری جهرمی: سال 98 سه ماهواره ایرانی به فضا پرتاب می شود

وزیر ارتباطات از پرتاب سه کاهواره جدید ایرانی در سال 98 خبر داد.

به گزارش سلام نو، «محمد جواد آذری جهرمی» وزیر امور ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در حاشیه برگزاری نشست سران جامعه اطلاعاتی (WSIS 2019) در ژنو واقع در سوئیس، خبر پرتاب سه ماهواره از تهران به فضا را در سال جاری داد.

آذری جهرمی در ادامه اتهام‌های آمریکا در زمینه این‌که موشک‌های ماهواره بر ایران اقدامی جهت مخفی نگه داشتن توسعه موشک‌های بالستیک است را تکذیب کرد:

«این راکت‌های ماهواره ای که اینک توسعه یافته‌‌اند، اقدامی مخفیانه و یا اسلحه‌های موشکی نیستند. اگر ایران بخواهد فعالیت موشکی داشته باشد، آن را آشکارا انجام می‌دهد.»

مهندس آذری جهرمی افزود موشک‌های توسعه یافته برای کارهای علمی ساخته شده و هیچ گونه کاربرد دیگری ندارد:

«این بخشی از حق ما در دفاع از خود است. برنامه ماهواره‌‌ای ایران با اهداف مسالمت آمیز بوده و جهت کمک به مدیریت منابع آبی و حفظ محیط زیست است.»

وی تاکید دارد که برنامه توسعه موشک ماهواره‌بر ایران بر کسی پنهان نیست و هیچ اقدام مخفیانه‌ای در این سلسله برنامه‌ها انجام نمی‌شود. او استفاده از فناوری فضایی را حق مردم ایران خوانده و آن را نوعی سیستم دفاعی معرفی می‌کند.

در راستای صحبت‌های وزیر ارتباطات کشورمان، ، «حسین صمیمی» رئیس پژوهشگاه فضایی نیز در نشست خبری امروز خود عنوان کرده که ماهواره‌های مخابراتی ناهید ۱ و پارس ۱ در سال جدید پرتاب می‌شوند.

شایان ذکر است سال گذشته پرتاب دو موشک ماهواره دوستی و پیام توسط ایران صورت گرفت که هر دوی آنها ناموفق بودند.  فعالیت ایران در امور فضایی به دلیل تحریم‌ها و مشکلات دیگر در جایگاه سختی قرار دارد با این وجود وزارت ارتباطات و سازمان فضایی کشور در راستای رشد و توسعه آن تا به امروز دست به تلاش‌های زیادی زده‌اند./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

تولید و آزمایش کیفی سه ماهواره «ظفر»، «پارس یک» و «ناهید یک» تا پایان سال

وزیر ارتباطات از پایان  تولید و آزمایش کیفی سه ماهواره «ظفر»، «پارس یک» و «ناهید یک» ...

افشاگری وزیر ارتباطات در مورد دستکاری در نظرسنجی صداوسیما

محمدجواد آذری جهرمی  گفت: دستکاری در نظرسنجی صدا و سیما توسط یکی از کارکنان اسپانسر ب...

جهرمی: اپراتورها دریافت مطالبات خود را از مردم خوزستان به تعویق بیاندازند

وزیر ارتباطات به اپراتورها دستور داد تا مطالبات خود از مناطق سیل زده را به تعویق بیند...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news