اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
21 فروردین 1398
13:40

توئیتر محدودیت جدیدی را برای کاربران اعمال کرد

توئیتر در اقدامی جدید محدودیتی را برای فالو کردن تعداد افراد در یک روز اعمال کرد.

به گزارش سلام نو، با توجه به آنکه در سال‌های اخیر شبکه‌های اجتماعی به شدت تحت فشارهای سیاسی و نهادهای دولتی و منتقدان قرار گرفته‌اند، به نظر می‌رسد که برخی از آنها همچون توئیتر تلاش بیشتری برای مقابله با انتشار اخبار کذب و دروغین، حساب‌های کاربری تقلبی و فعالیت‌های مشکوک می‌کنند تا حسن نیت خود را به نهادهای نظارتی و دولتی اثبات کنند و بدین ترتیب محیط سالم‌تری را برای کاربران شبکه‌های اجتماعی فراهم بیاورند تا در آن به تبادل نظر و اطلاع رسانی بپردازند.

در تازه‌ترین اخباری که در وب سایت تک کرانچ منتشر شده، توئیتر به تازگی اعلام کرده است کاربران از این پس دیگر قادر نخواهند بود بیش از ۴۰۰ نفر یا حساب کاربری در این شبکه اجتماعی را به صورت روزانه فالو (follow) یا دنبال کنند.

کاربران توئیتر برای سالیان سال از یک استراتژی در پلتفرم این شبکه اجتماعی استفاده می‌کردند که بعد از فالوکردن تعداد زیادی از حساب‌های کاربری ناشناس که خیلی اوقات عدد آن به بالغ بر یک هزار اکانت هم می‌رسید، آنها را آنفالو ( unfollow) کرده و بدین ترتیب موجب رشد و معروف تر شدن حساب کاربری خود می‌شدند. این کار به استراتژی رشد حساب کاربری در توئیتر معروف شده بود.

حالا به نظر می‌رسد که توئیتر مچ این دسته از کاربران متقلب و فریبکار را که الگوریتم‌های این شبکه اجتماعی را دور زده و از آن به منظور رشد حساب کاربری خود سو استفاده می‌کردند، گرفته و قصد دارد دیگر به آنها اجازه چنین کاری را ندهد.

به همین سبب توئیتر در تازه‌ترین اقدام خود سعی کرده که از چنین کاری جلوگیری به عمل بیاورد و دیگر اجازه فالوو دنبال کردن بیش از ۴۰۰ نفر و اکانت در روز را به کاربرانش نخواهد داد./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

مدیر عامل توییتر سالانه چقدر حقوق می‌گیرد؟

مدیرعامل توییتر سال گذشته ۱.۴۰ دلار از این شرکت حقوق گرفته است و به نظر می‌رسد سال آی...

محدودیت جدید توییتر برای ربات‌های توییتری

پیش از این می‌توانستید روزانه تا سقف 1000نفر را در توییتر فالو کنید ولی حالا توییتر م...

وقتی توییتر یک شیرینی فروشی را نجات می‌دهد

کار و کاسبی آقای بای خوب پیش نرفت و اهالی محل استقبال خوبی از دونات های آن نداشتند تا...

حلیل واکنش کاربران توییتر به استعفای جواد ظریف

فارغ از ابعاد سیاسی استعفای ظریف، استعفای وزیر خارجه ابعاد وسیعی در توییتر فارسی داشت...

دیدگاه خود را بنویسید