اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 06 تیر 1398
22 فروردین 1398 22 فروردین 1398
15:10 15:10

تخت‌ روانچی و ماموریت برجامی‌اش در نیویورک

حسین الله‌کرم بر این باور است که نگاه برجامی همچنان در دولت و جریان اصلاح طلب مدافع دارد. آنها برای دولت بعدی زمینه سازی می کنند تا شعار اصلی برجامی خودشان را در آن دوران بدهند. آنها تلاش های دوره کنونی را کافی نمی دانند و می خواهند برای دوره آینده و جلب توجه مردم بسترسازی کنند.

مجید تخت روانچی

به گزارش سلام نو، «مجید تخت‌ روانچی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل منصوب شد. او به آمریکا می‌رود تا جایگزین غلامعلی خشرو شود. برخی این انتخاب را عادی و معمولی تحلیل می‌کنند و در مقابل گروهی معتقدند انتخاب تخت‌روانچی برای حضور در نیویورک حاوی پیامی به طرف مقابل است.

حسین الله‌کرم  درباره علت انتخاب مجید تخت روانچی برای این مسئولیت گفت: تیم برجام متشکل از افراد مختلفی از جمله آقای تخت روانچی بود. این تیم درصدد حرکتی است که آثار این حرکت در آینده برای تداوم برجام بروز و ظهور می کند. پیام انتخاب تخت روانچی نه فقط برای سازمان ملل، آمریکا و سایر کشورهاست بلکه برای جریان داخلی هم نماد تداوم خط برجامی محسوب می شود. گر چه شاید برخی بگویند برجام در ابعادی ضربات سختی خورد و ادامه برجام منوط به مسائل متعددی خواهد بود. مسائلی که آمریکایی ها مرتب در راستای تضعیف آن گام برمی‌دارند.

الله‌کرم درباره احتمال باز شدن فتح باب مذاکرات در نیویورک با حضور تخت روانچی در سازمان ملل اظهار کرد: نگاه برجامی همچنان در دولت و جریان اصلاح طلب مدافع دارد. آنها برای دولت بعدی زمینه سازی می کنند تا شعار اصلی برجامی خودشان را در آن دوران بدهند. آنها تلاش های دوره کنونی را کافی نمی دانند و می خواهند برای دوره آینده و جلب توجه مردم بسترسازی کنند.

وی درباره میزان موفقیت آمیز بودن حضور تخت روانچی در آمریکا افزود: من از منتقدان و مخالفان برجام هستم و معتقدم هنوز زمان پرده برداری از واقعیت تفکر برجامی نرسیده است. به نظر من بسترسازی اصلی برای موفقیت حرکت برجامی باید در بین مردم صورت بگیرد. این مردم هستند که تعیین می کنند حاضرند امتیازهای جدید برای ارزانی های موقتی بدهند یا این که درصدد برگزیدن استراتژی مقاومت برمی‌آیند.»/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تخت روانچی: در مقابل تجاوز، ارعاب و تهدید مقاومت می‌کنیم

نماینده ایران در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با بیان اینکه  اجازه ندهیم دروغ پرداز...

برخی از افراد، بدون هیچ تضمینی برجام را امضا کردند

  امام جمعه موقت تهران افزود: ده ای که ولایت فقیه را هم قبول ندارند، اوضاع اقتصادی جم...

نوریان: آمریکا می‌خواهد معادلات قدرت در منطقه را برهم زند

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا می‌خ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news