اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
22 فروردین 1398 22 فروردین 1398
15:55 15:55

گوگل امنیت گوشی شما را تضمین می‌کند

قابلیت جدیدی به گوگل می تواند امنیت تلفن های همراه را به شدت بالا ببرد.

گوگل

به گزارش سلام نو، این روزها امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی از اهمیت بالایی برخوردار شده است؛ حالا گوگل اعلام کرده است که کاربران از این پس قادر خواهند بود با بهره گیری از قابلیت جدیدی که به سرویس‌های مختلف گوگل اضافه شده است امنیت سایبری دستگاه و حساب‌های کاربری مورد استفاده خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرند. این بدان معناست که هر گوشی هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید ۷ و بالاتر از این پس می‌توانند به عنوان یک کلید امنیتی فیزیکی برای احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده شود و روش امن تری را برای کاربران موبایل و رایانه به منظور ورود به برنامه و سرویس‌های مختلف گوگل به ارمغان بیاورد.

بر اساس گزارشی که در وب سایت the vege آمده است، گفته می‌شود این سیستم و قابلیت جدید بر روی تمام سرویس‌های فعال گوگل همچون جیمیل گوگل پلاس و گوگل کروم کار می‌کند و بنا بر اعلام این کمپانی قرار است سرویس‌های دیگر گوگل نیز در آینده‌ای نزدیک به این قابلیت مجهز شوند.

همانطور که می‌دانیم احراز هویت دو مرحله‌ای زمانی اهمیت پیدا می‌کند که از ورود هکرها و مجرمان سایبری به حساب‌های کاربری افراد جلوگیری می‌کند.

گوگل در کنار سایر کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری از تمامی کاربران موبایل و رایانه درخواست کرده است که از این قابلیت جدید که گوشی آنها را تبدیل به یک کلید امنیتی فیزیکی می‌کند بهره بگیرند. این قابلیت برای آن دسته از کاربرانی که بیشتر از سایر افراد معمولی در معرض حملات سایبری و فیشینگ قرار دارند همچون روزنامه نگاران مدیران بلند پایه شرکت‌ها صاحبان کسب و کار و فعالان سیاسی و اجتماعی کاربرد بیشتری خواهد داشت./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تصویر قاب پشتی گوگل پیکسل ۵ XL لو رفت

 تصویر قاب پشتی پیکسل ۵ XL بعد از معرفی  پیکسل ۴ لو رفته است که طراحی نامتعارفی از ما...

کار کردن با گوشی داخل پاکت !

گوگل از سه اپلیکیشن آزمایشی جدید رونمایی کرده که یکی از آنها کار با گوشی داخل پاکت اس...

هوش مصنوعی سرطان سینه را دقیق تر تشخیص می دهد

گوگل مشغول توسعه هوش مصنوعی جدیدی است که تشخیص های منفی کاذب سرطان سینه را تا ۹.۴ درص...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news