اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه 04 اردیبهشت 1398
22 فروردین 1398
19:10

دیدار سفیر ایران با برهم صالح

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با 'برهم صالح' رئیس جمهوری عراق دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش سلام نو، 'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد روز پنجشنبه پس از دیدار با 'برهم صالح' رئیس جمهوری عراق و چند تن دیگر از مقامات این کشور در خصوص محورهای گفت و گوی خود با آنان به سوال خبرنگاران پاسخ داد.
وی گفت: در دیدارهای جداگانه روز پنجشنبه با آقایان برهم صالح رئیس جمهوری عراق، فواد معصوم رئیس جمهوری سابق این کشور و سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق آخرین مواضع جمهوری اسلامی از جمله در خصوص اقدام اخیر آمریکا علیه سپاه پاسداران را تشریح کردم.
سفیر ایران در بغداد گفت: در این ملاقات ها گزارشی از سفر حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به بغداد و عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به تهران و نتایج این دو سفر به رهبران عراقی ارائه شد.
مسجدی با اشاره به این که این دو سفر پیوست همدیگر بودند و توافقات و بحث هایی که در سفر دکتر روحانی به بغداد شد در سفر دکتر عبدالمهدی به تهران اجرایی و عملیاتی شد، گفت که در دیدار با مقامات عراقی آنها را بیش از پیش در جریان تصمیمات، توافقات و نتایج این سفرها قرار داده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت: موضوع دومی که با رهبران عراقی مطرح کرده در خصوص موضعگیری اخیر آمریکایی ها علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.
مسجدی افزود: لازم بود ما به دوستان عراقی موضوع را منتقل کنیم که این تصمیم آمریکا یک تصمیم بسیار نابخردانه و جاهلانه ای هست و جمهوری اسلامی تعجب می کند که امروز سرنوشت یک کشور مثل آمریکا دست فردی است که به هیچ اسلوب و قواعدی پایبند نیست.
سفیر ایران در بغداد گفت: لازم بود مواضع، دیدگاه ها و نظرات جمهوری اسلامی ایران و نیز تواقعات تهران از دوستان و طرف های عراقی را به ایشان اعلام کنیم که که این امر در جریان این دیدارها انجام شد.
گفتنی است: 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد دولتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به عنوان 'سازمان تروریستی خارجی' تعیین کرده است.
به دنبال این اقدام خصمانه آمریکا، شورای عالی امنیت ملی در اقدامی متقابل دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام را گروه تروریستی معرفی کرد./ایرنااخبار مرتبط

سرلشکر باقری: دوران فرماندهی سرلشکر جعفری دوران درخشانی برای سپاه بود

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود:  بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی در کشور با مسئولیت بسیج...

سردار نصیری : افتخار می‌کنم که پاسدار انقلاب هستم

 فرمانده سابق حفاظت سپاه به خبر پناهندگی اش واکنش نشان داد.

تصمیم مجلس برای اقدام متقابل با کشورهای حامی امریکا در تروریست خواندن سپاه

طبق مصوبه مجلس، کلیه کشورهایی که به هر نحوی از تصمیم ایالات متحده آمریکا مبنی بر ترور...

پیام تبریک دریادار سیاری به سرلشکر سلامی

دریادار سیاری انتصاب سرلشکر سلامی بعنوان فرمانده کل سپاه را تبریک گفت.

دیدگاه خود را بنویسید