اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 06 اردیبهشت 1398
23 فروردین 1398
09:51

اقدام آمریکا خلاف قوانین و عرف بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد است

معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران گفت:  آمریکایی‌ها خودشان منشأ ایجاد تروریسم در دنیا و حامی تروریست‌ها در منطقه بوده‌اند.

سپاه

به گزارش سلام نو، محمدصالح جوکار   با اشاره به واکنش مجلس شورای اسلامی نسبت به اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران، اظهار کرد: مجلس اراده عمومی ملت است و جایگاه مهمی در نظام جمهوری اسلامی دارد. نمایندگان می‌توانند با مصوبات خود پشتوانه قانونی برای اقدامات ما ایجاد کنند.

وی افزود: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی یکپارچه و یک صدا شعار مرگ بر آمریکا سر داد و اراده خود را نشان داد. نمایندگان از هر نوع سلیقه و گرایش سیاسی حامی سپاه به عنوان نهاد دفاعی نظام هستند و این وحدت و یکپارچگی در قانون تجلی پیدا خواهد کرد.

معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران یادآور شد: طرحی که در مجلس شورای اسلامی به صورت دو فوریتی مطرح شد طرح خوب و پشتوانه محکمی برای سپاه است و مجوزهای لازم را به دولت برای برخورد با آمریکا و تروریست دانستن سازمان‌های اطلاعاتی و نیروهای نظامی آمریکا در سطح منطقه می‌دهد و می‌تواند برای مجموعه نظام راهگشا باشد.

جوکار اقدام آمریکا را ناشی از حماقت، نادانی و عدم شناخت نسبت به مردم عنوان و خاطرنشان کرد: سپاه از اول شکل‌گیری‌اش با تروریست‌های داخلی و در سطح منطقه مقابله کرده و در جنگ هشت ساله و حوادث غیرمترقبه مثل سیل و زلزله در خدمت مردم بوده است. امروز هم مردم با سپاه همراه هستند، اما آمریکا شناخت لازم را نداشته و دست به این حماقت زده است.

وی با بیان این‌که «این اقدام آمریکا بر امنیت ملی ایران اثرگذار نیست»، تصریح کرد: در عین حال ما اقدام متقابل می‌کنیم؛ زیرا اقدام آمریکا خلاف قوانین و عرف بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد است، هیچ کشوری حق ندارد ارتش کشور دیگری را تروریست قلمداد کند. آمریکایی‌ها خودشان منشأ ایجاد تروریسم در دنیا و حامی تروریست‌ها در منطقه بوده‌اند.

معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران اضافه کرد: بی‌ثباتی که آمریکایی‌ها در یمن، سوریه، عراق، افغانستان و سطح منطقه ایجاد کردند و ضررهای معنوی و مادی که به مسلمان‌ها زدند و هزینه‌های زیادی به آن‌ها تحمیل کردند موضوعی است که باید نسبت به آن پاسخگو باشند. به گفته ترامپ، آمریکا هفت تریلیون دلار در سطح منطقه خرج کرده و به اذعان وزیر امور خارجه آمریکا داعش دست پرورده اوباماست، با این حال منافقینی که دست‌شان به خون ۱۷ هزار نفر از ملت ما آلوده است در پناه آمریکایی‌ها هستند.

جوکار در پایان یادآور شد: خسارت‌هایی که آمریکایی‌ها در ۴۰ سال گذشته به ملت وارد کردند یا هزینه‌هایی که در هشت سال دفاع مقدس به ما تحمیل کردند نشان دهنده این است که ما با یک دولت تروریست‌پرور مواجه هستیم و با تصویب قانون مربوطه در مجلس شورای اسلامی نسبت به آن اقدام متقابل انجام خواهیم داد./ایسنا

اخبار مرتبط

امامی کاشانی: نباید در هیچ شرایطی تولید متوقف شود

خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت:آمریکا از روز اول دشمن ما بود اما این دولت احمق آمد و پر...

جمالی: ما فروشنده خوب نفت هستیم و کشورهای خوبی هم خریدار هستند

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود:  به هیچ عنوان آمریکا نم...

با هرگونه معامله صلح که حقوق فلسطینی را برآورده نکند مخالف هستند

قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین  افزود:  اجرای طرح معامله قرن در توان آمریکایی‌ها ...

خط و نشان سپاه برای آمریکا

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: ما در مقابل آمریکا حرف از دفاع نمی ...

دیدگاه خود را بنویسید