اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 اسفند 1398
23 فروردین 1398 23 فروردین 1398
16:56 16:56

آیت‌الله مکارم شیرازی: برخی می گویند چون فساد زیاد شده نمی توان کاری کرد؛ این تفکر غلط است

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: لاش کنید محیط دانشگاه اسلامی باشد، با صداقت، تواضع و عمل و محبت نشان دهید راه اسلام کدام است و محیط دانشگاه ها را متحول کنید.

مکارم شیرازی

به گزارش سلام نو، این مرجع تقلید، ظهر امروز در دیدار جمع زیادی از طلاب و روحانیون استان تهران، فارس و روحانیون شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور که در مدرسه امام امیرالمومنین(ع) برگزار شد، با تبریک اعیاد شعبانیه، ابراز امیدواری کرد در سایه توسل به ائمه اطهار(ع) مشکلات جامعه اسلامی و کشور حل شود.

وی در ادامه با استناد به احادیثی به بیان نکات اخلاقی برای حاضران پرداخت و گفت: لطف خدای متعال نامحدود است، استفاده ما از این لطف به اندازه ظرفیت ما است؛ باید سعی کنیم ظرفیت وجودی خود را افزایش دهیم تا از لطف و عنایات پروردگار بتوانیم بیشتر و بهتر بهره بگیریم.

این مرجع تقلید با استناد به حدیث شریف« النَّاسُ ثَلَاثَهٌ فَعَالِمٌ رَبَّانِیٌّ وَ مُتَعَلِّمٌ عَلَی سَبِیلِ نَجَاهٍ وَ هَمَجٌ رَعَاعٌ» و با بیان این که مردم سه دسته هستند، افزود: دسته نخست عالمان ربانی هستند که امید آفرین و پراکنده نور در جامعه به شمار می آیند؛ دسته دوم کسانی هستند که از نور علم عالمان بهره می گیرند؛ دسته سوم  افرادی بی برنامه و بی هدف هستند، اینها در هر جامعه ای که باشند خطرناک هستند و با هر بادی به این سو و آن سو می روند.

وی اضافه کرد: قبل از انقلاب افرادی در همین کشور بودند که یک روز شعار زنده باد فلانی سر می دادند و بعد از مدت اندکی مسیر و شعارشان عوض شد.

آیت الله مکارم شیرازی عالمی که جامعه نتواند از علم او بهره بگیرد را غیر مفید و مانند شخص محتکر توصیف کرد و خطاب به طلاب و روحانیان گفت: تمام تلاش خود را بکار گیرید و برای تبلیغ اسلام به دو سلاح قلم و بیان مجهز شوید.

آیت الله مکارم شیرازی، اضافه کرد: در کنار درس و بحث های حوزوی، نوشتن و سخنرانی کردن را تمرین کنید تا بعد از تسلط بر مبانی بتوانید از علم خود به بهترین شکل ممکن بهره بگیرید.

وی با بیان این که دشمنان برای نابودی اسلام برنامه های متعددی دارند، افزود: دشمن در این عرصه تمامی امکانات و سرمایه های خود را به کار گرفته ؛ یکی از ابزارهای آنها فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است.

این استاد برجسته حوزه شبهه پراکنی از طریق فضای مجازی را دستور کار دشمنان دانست و گفت: دولت باید در خصوص فضای مجازی حساسیت ویژه نشان دهد، متاسفانه عزم جدی برای ساماندهی این فضا دیده نمی شود.

وی بر لزوم پرهیز از وادادگی و انفعال در مقابله با شبهات و هجمه پراکنی دشمنان تاکید کرد و عنوان کرد: برخی می گویند چون فساد زیاد شده نمی توان کاری کرد و باید منتظر ظهور حضرت صاحب الامر(عج) بمانیم؛ این تفکر غلط است؛ باید به هر میزان که توان داریم به وظیفه خود عمل کنیم و امیدوار به لطف و عنایت خدای متعال باشیم.

آیت الله مکارم شیرازی حضور روحانیت در دانشگاه ها را موثر و ارزشمند خواند و خطاب به آنان بیان کرد: تلاش کنید محیط دانشگاه اسلامی باشد، با صداقت، تواضع و عمل و محبت نشان دهید راه اسلام کدام است و محیط دانشگاه ها را متحول کنید.

وی برخورداری از عناصر مهمی همچون نظم، پشتکار و اخلاص در نیت را تضمین کننده موفقیت طلاب و فضلای حوزه ارزیابی کرد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تاکید روحانی بر قرار گرفتن دولت و مجلس در کنار یکدیگر

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز 30 بهمن در جلسه هیئت دولت بر نقش مهم و اس...

انتقاد انتخاباتی دادستان کل کشور از فضای مجازی

 دنبال ناسالم جلوه دادن انتخابات کاری است که به باور دادستان کل کشور این روزها در فضا...

هشدار نسبت به تبلیغات زودهنگام انتخاباتی در فضای مجازی

شکرالله حسن بیگی، رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: تبلیغات زودهنگام در فصای مجازی ...

صفری: دولت برای رفع مشکل نیازمندان چاره‌جویی کند

صفری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با انتقاد از عملکرد دولت در پرداخت کمک هزینه معیشت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news