اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 مرداد 1398
23 فروردین 1398 23 فروردین 1398
16:00 16:00

امریکایی ها درباره بلندی‌های جولان به طور نامشروع و خلاف واقع تصمیم می‌گیرند

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به تصمیمات اخیر امریکا در به رسمیت شناختن جولان و همچنین تروریست خواندن سپاه واکنش نشان داد.

به گزارش سلام نو، «محمدرضا پورابراهیمی»  در واکنش به تروریست اعلام شدن سپاه توسط آمریکا افزود: رفتار خصمانه آمریکایی‌ها از آغاز حرکت انقلاب اسلامی در سال 57 کاملا بر ما واضح بود، فارغ از تغییر دولت هایشان در طول این 40 سال، رفتار آنها از نظر محتوایی با جمهوری اسلامی ایران هیچ تغییری نکرده است.
وی با بیان اینکه ادبیات فعلی رییس جمهوری آمریکا نسبت به رییسان جمهوری گذشته این کشور، ادبیات کاملا گستاخانه و خاص شده است، اظهارداشت: این اقدامات آنها مثل همه کارهایی است که امروز در دنیا انجام می دهند. بلندی‌های جولان را آمریکایی‌ها به طور نامشروع و خلاف واقع درباره آن تصمیم می‌گیرند در حالی که تمام اعضای سازمان ملل با آن مخالفت می‌کنند.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: تروریست اعلام کردن سپاه به هیچ وجه از نظر جمهوری اسلامی ایران قابل قبول نیست. سپاه بازوی اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه‌ها است، نه تنها در عرصه نظامی که امروز در عرصه سازندگی شاهد اقدامات مهمی از طرف این نهاد هستیم.
پورابراهیمی ادامه داد: در حوادثی مانند سیل و زلزله که شرایط خاص در کشور ایجاد می شود، امروز محور و ثقل تصمیمات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و در کنار آن حوزه امنیت کشور و صیانت از مرزهای کشور هم بر عهده این رکن مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
وی همچنین گفت: آمریکایی‌ها با این کار بیشتر به دنبال فضایی هستند که بتوانند از اقتدار سپاه بکاهند و نسبت به این مجموعه شرایطی را ایجاد کنند که جایگاه آن را در منطقه و جهان کاهش دهند، البته با این حرکت‌ها این‌گونه نخواهد شد.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران، مجلس و دولت همه در کنار هم از این جایگاه مهم دفاع کردند و با صدور بیانیه و طرح دوفوریتی حمایت قاطع خود را از سپاه نشان دادند.
نماینده مردم کرمان در مجلس دهم با تاکید بر اینکه امروز عقبه سپاه پاسداران مردم هستند، گفت: آمریکایی‌ها با این اقدام در واقع مردم ایران را تحریم کردند، بنابراین جمهوری اسلامی ایران ذره ای از سیاست های خود نسبت به سپاه عقب‌نشینی نمی کند.

** آمریکایی‌ها بدانند با آنها برخورد جدی خواهد شد
«محمد جواد کولیوند» نماینده مردم کرج و رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس نیز در واکنش به تروریست اعلام شدن سپاه از سوی آمریکا گفت: سپاه جزو نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است و حضرت امام (ره) فرمودند که اگر سپاه نبود کشور نبود.
وی تاکید کرد: ما به شدت نسبت به این موضوع واکنش نشان می دهیم و آمریکایی‌ها بدانند یقینا نیروهای نظامی آنها و ایادی و مشترکین شان در غرب آسیا غیرقانونی هستند بنابراین برخورد ما با آنها جدی خواهد بود.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه (17 فروردین ماه) اعلام کرد که واشنگتن، سپاه را یک سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است./ایرنااخبار مرتبط

icon news

وزارت خارجه دستگیری یک دانشمند ایرانی در آمریکا را پیگیری کند

یک عضو فراکسیون ولایی مجلس در تذکری به وزارت خارجه خواست تا  دستگیری   دانشمند ایرانی...

انگلیسی‌ها دزدی کردند، سپاه هم پاسخ آن‌ها را داد

رئیس مجلس شورای اسلامی در صحم علنی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انگلیسی‌ها دزدی کردند...

جمالی: جمهوری اسلامی با ساقط کردن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی یک چالش جدید برای آمریکا ایجاد کرد

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آمریکایی‌ها چندین بار پ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news