اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
24 فروردین 1398 24 فروردین 1398
09:37 09:37

ثبت نام ۶ تا ۷ هزار ایرانی در سامانه جذب نخبگان

معاون همکاری‌های علمی وزارت علوم در مورد جذب موقت و دایم نخبگان ایرانی خارج کشور توضیحاتی ارائه داد.

جذب موقت و دایم نخبگان ایرانی خارج کشور/تقویت سامانه جذب نخبگان

به گزارش سلام نو، عطاالله کوهیان با اشاره به توسعه تعاملات علمی با ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت: یکی از برنامه‌های ما در سال جاری، ادامه برنامه سال گذشته، ارتباط و جذب ایرانیان مقیم خارج برای همکاری‌های پژوهشی و آموزشی است که ظرف یک تا دو سال گذشته در این زمینه فعال شده‌ایم.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته این افراد به دو صورت موقت و دائم جذب شده و همکاری و حمایت لازم از آنها صورت می‌گیرد.

معاون همکاری‌های علمی و سازمان‌های تخصصی وزارت علوم در ادامه به سامانه جذب نخبگان اشاره کرد و گفت: تا کنون حدود ۶ تا ۷ هزار ایرانی ثبت نام کرده‌اند و تقویت این سامانه در دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه در حال اصلاح و ارتقا است و بعد از انجام اصلاحات لازم آدرس جدید سامانه اعلام می‌شود، سامانه‌ای که در ابتدا ایجاد شده بود، فقط ویژه اساتید ایرانی مقیم خارج بود که رزومه خود را در این سامانه ارسال می‌کردند رزومه آنها بررسی و به دانشگاه معرفی می‌شدند تا دانشگاه‌ها در برنامه‌های مختلف بتوانند از وجود این افراد استفاده کنند.

کوهیان خاطرنشان کرد: اکنون در حال ارتقا و گسترش این سامانه هستیم، شاید بتوانیم شرایطی ایجاد کنیم که علاوه بر اساتید ایرانی مقیم خارج، اساتید خارجی علاقمند به همکاری با دانشگاه‌های ایران نیز بتوانند وارد این سامانه شده و ثبت نام کنند./مهر

اخبار مرتبط

icon news

دانشجویان بازداشتی باوثیقه یا بدون وثیقه آزاد شدند

مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با اشاره به وضعیت دانشجویان بازداشتی...

صندلی فروشی در دانشگاه‌های دولتی نداشته‌ایم

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مسئولان وزارت بهداشت  باید در مورد موضوع...

کدخدایی از وزارت علوم قدردانی کرد

سخنگوی شورای نگهبان از اقدام جدید وزارت علوم مبنی بر دیجیتالی شدن رساله ها تشکر و قدر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news