اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 04 تیر 1398
24 فروردین 1398 24 فروردین 1398
07:53 07:53

دمنوش سیب و دارچین روشی برای رفع خستگی

بسیاری از افراد برای رفع خستگی خود به مصرف قرص های متعددی روی می آورند که این خود می تواند در سلامت آنها تاثیرات منفی را به دنبال داشته باشد.

گفتنی است استفاده از دمنوش های گیاهی می تواند در رفع خستگی بسیار تاثیر گذار باشد.

بدیهی است استفاده از دمنوش سیب و دارچین می تواند در رفع خستگی بسیار موثر باشد چرا که این دمنوش از رایحه  دلنشین و خوشبوی برخوردار است.

بدیهی است بنا به اظهار نظر کارشناسان طب سنتی سیب ترش گزینه مناسبی برای رفع حالت تهوع و همچنین درمان معده دردهای عصبی می باشد.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که دارچین در درمان کبد و بیماری های عصبی موثر باشد همچنین دارچین خونساز، افزایش دهنده گردش خون و اشتها، کاهش دهنده کلسترول خون است.


باید در نظر داشت که زنجبیل نیز در  از بین بردن حالت تهوع و کاهش دردهای مفصلی نیز موثر باشد همچنین زنجیبل برای کبد و مغز
نیز مفید می باشد.

آنچه مسلم است هل برای سیستم دستگاه گوارش نیز بسیار مفید است و می تواند در رفع بوی بد دهان نیز تاثیرگذار باشد، همچنین هل آرام بخش قوی است.

مواد لازم برای تهیه دمنوش

  • آب سیب ترش دوسوم پیمانه

  • چوب دارچین 4 تکه

  • پودر دارچین یک دوم قاشق چای خوری

  • پودر زنجبیل یک دوم قاشق چای خوری

  • هل  7 عدد

طرز تهیه دمنوش دارچین و سیب

لازم به  ذکر است که برای تهیه دمنوش دارچین و سیب باید در ابتدا پودر دارچین، پودر زنجبیل و هل را در آب سیب که از قبل گرم شده  ریخت و به  مدت 3 دقیقه روی حرارت مستقیم اجاق قرار داد و بعد این مخلوط  را از صافی رد کرد و سرو کنید.

در پایان باید خاطر نشان کرد که برای تهیه این دمنوش می توان از فنجان های مخصوص دم کردن دمنوش های گیاهی استفاده کرد همچنین نبات برای شیرین شدن طعم دمنوش سیب و دارچین بسیار موثر است.

اخبار مرتبط

icon news

خواص دمنوش سیب و دارچین

 دمنوش سیب و دارچین یکی از دمنوش های مناسب برای کاهش وزن می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news