اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 04 تیر 1398
24 فروردین 1398 24 فروردین 1398
09:43 09:43

روش های از بین بردن چروک های لباس های نخی

چروک های لباس های نخی یکی از آزار دهنده  ترین نکات است.

گفتنی است افراد برای از بین بردن چروک های لباس های نخی اقدامات متعددی را انجام می دهند که می تواند زمان بسیاری از از فرد بگیرد، از این رو قصد داریم تا در مطلب پیش رو به معرفی برخی روش های از بین بردن چروک های لباس های نخی بپردازیم.

بدیهی است یکی از ساده ترین روش ها برای از بین بردن چروک های لباس این است که آن را پشت در حمام آویزان کنید و بعد آب داغ را باز کرده و در حمام را می بندیم  و حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید تا بخار آب همه فضای حمام را پر کند

یکی دیگر از روش های رهایی از چروک های لباس استفاده از اتو می باشد اما این در حالی است که اتو کردن، کار بسیار کسل کننده ای است ولی در مقابل پیراهن را تا حد ممکن صاف خواهد کرد.

باید در نظر داشت یکی از روش های استفاده از اتو این است که زیر روکش میز اتو یک فویل آلومینیومی قرار دهیم تا در زمان کوتاه و با کیفیت بیشتری چین و چروک لباس ها از بین برود.

استفاده از بخار می تواند یکی دیگر از روش های از بین بردن چین و چروک های لباس های نخی باشد اما این در حالی است که استفاده از این روش شاید چندان مقرون به صرفه نباشد ولی باید یادآور شد که بخار دشمن چین چروک است به  خصوص در هنگام  سفر می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

روش های جلوگیری از چروک لباس


باید در نظر داشت که برای جلوگیری از چروک شدن لباس باید به نوع شست و شو و خشک کردن لباس دقت بسیار داشت، چرا که افزایش حجم لباس در ماشین لباسشویی می تواند منجر به افزایش چروک های لباس شود.

استفاده از آب سرد نیز می تواند مانعی برای چروک شدن لباس باشد.

در پایان باید خاطر نشان کرد که مرتب آویزان کردن لباس های شسته شده نیز می تواند در کاهش میزان چروک ها بسیار موثر باشد از این رو بهتر است بعد از شست و شوی لباس ها بلافاصله لباس ها را به صورت مرتب و صاف  لباس ها را آویزان کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news