اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 خرداد 1399
24 فروردین 1398 24 فروردین 1398
14:56 14:56

یکی از اقدامات خوب سپاه مقابله با تروریسم بوده که توسط خود آمریکا در سوریه، عراق و لبنان ایجاد شده است

فرمانده قرارگاه جنوب شرق ارتش گفت:  سپاه و نیروی انتظامی یک ید واحده و یک لشکر الهی در کشور جمهوری اسلامی ایران و زیر لوای پرچم مقدس جمهوری اسلامی هستند و براساس فرمایشات داهیانه ولایت فقیه با قدرت و صلابت ایستاده اند و خواهند ایستاد.

به گزارش سلام نو، امیر مهدی معمارباشی روز شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: براساس تعامل بسیار خوب و ارزشمند دستگاه های اطلاعاتی و واحدهای حفاظت اطلاعات ارتش، سپاه و سایر یگان های نظامی، اقدامات شایسته ای برای تامین امنیت 100 در صدی رژه 29 فروردین ماه انجام شده است.
وی تاکید کرد: اشراف اطلاعاتی بسیار خوبی در کشور وجود دارد و تمامی تحرکات مرزی در داخل شهرها به صورت لحظه به لحظه رصد می شود و مشکل خاصی نداشته ایم.
امیر معمار باشی فرا رسیدن 29 فروردین ماه روز ارتش را گرامی داشت و ادامه داد: دلیل نامگذاری 29 فروردین به عنوان روز ارتش این بود که دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کردند تا با توطئه های مختلف از جمله انحلال ارتش و حذف نیروی کارآمد نظامی به اهداف خود دست یابند اما بینش، بصیرت و آگاهی امام راحل و یاران انقلاب همچون شهید بهشتی و آیت الله خامنه ای و سایر کسانی که در کنار ایشان حضور داشتند خط بطلانی بر دسیسه های دشمنان کشید.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش با اشاره به این که ارتش در 29 فروردین ماه تولدی دوباره یافت، تاکید کرد: فرزندان این سرزمین در ارتش باید به این حسن اعتماد رهبر معظم انقلاب و مردم پاسخی درخور شان می داد.
وی ادمه داد: بر این اساس اگر بخواهیم اقدامات ارتش در طول 40 سال گذشته را در پاسخ به اعتماد رهبری و مردم ارزیابی کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که در اقداماتی از جمله برخورد با ضدانقلاب داخلی، دوران دفاع مقدس، انجام خدمات مردم یاری، در تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی کارهای بزرگی انجام شده است.
امیر معمارباشی تصریح کرد: وجود بیش از 17 هزار شهید ترور که اولین آنها شهید سپهبد قرنی بود، نشان دهنده خصومت دشمنان و در راس آنها استکبار جهانی است.
وی با بیان اینکه ارتش در دوران دفاع مقدس در کنار سایر رزمندگان دفاع جانانه ای از کیان ایران اسلامی داشته است، اظهار داشت: پس از دفاع مقدس نیز یکی از موارد مهم رسیدن به خودکفایی و خوداتکایی در عصر سازندگی با تکیه بر جوانان برومند و غیوری بود که وارد ارتش شده بودند که به خوبی محقق شده است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش یادآور شد: بعد از انقلاب اسلامی بیش از 70 هزار مستشار نظامی را در ارتش داشتیم که قریب به اتفاق آنها امورات اپراتوری را به بدنه ارتش آموزش می دادند و سیستم نگهداری و تعمیراتی توسط استکبار جهانی به کارکنان ارتش آموزش داده نمی شد اما امروز فرزندان این ملت در ارتش تمامی امورات تعمیر، نگهداری، مهندسی و ساخت تجهیزات به روز را بر عهده دارند.
امیر معمارباشی تاکید کرد: در طول دوران دفاع مقدس بیش از 300 هزار ساعت پرواز تیزپروازان هوانیروز به ثبت رسیده که شاید به مخیله استکبار جهانی نمی رسید.
وی اظهارداشت: یکی از اقدامات انجام شده آمایش سرزمینی و سازماندهی جدید نیروی زمینی است که در قالب ساماندهی جدید یگان های واکنش سریع، متحرک و هجومی انجام شده است.
به گفته امیر معمار باشی، ساخت انواع سلاح های تک تیرانداز، سلاح های جنگ نوین، تجهیزات به روز مخابراتی و جنگ نوین، جنگنده و بمب افکنده های به روز و پیشرفته، نگهداری و بهره برداری از انواع سامانه های مربوط به نیروی دریایی، ناوها و ناوشکن ها، در نیروی پدافند هوایی نیز بهره برداری و ساخت انواع سامانه های پدافندی هوایی و موشک های پدافندی انجام شده است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش با تاکید بر این مطلب که فضای امروز کشور به عنوان امن ترین فضای هوایی در سطح کشورهای منطقه به شمار می رود، گفت: در حال حاضر بیشترین تردد هوایی هواپیماهای کشورهای منطقه از آسمان کشور ما انجام می شود که نشان دهنده امنیت موجود کشور است.
امیر معمارباشی با اشاره به اینکه مهمترین کار انجام شده درباره سربازان ارتش، استفاده از تخصص های علمی و پژوهشی آنها در هیات های اندیشه ورز است، تاکید کرد: سال گذشته بیش از 200 هزار حافظ قران و مربی قرآنی را در ارتش جمهوری اسلامی ایران داشته ایم.
وی گفت: ارتش از نهادهای پیشتاز در حوزه مردم یاری بوده است و این موضوع را به خوبی در زمان بروز بحران هایی از جمله زلزله بم، زلزله کرمانشاه و سیل اخیر می توان دید.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش یادآور شد: این قرارگاه در لحظات اولیه حوادث در فارس، لرستان، خوزستان، گلستان و چهارمحال بختیاری در منطقه حضور یافتند و کمک های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده به منطقه اعزام شد.
امیر معمارباشی گفت: ارسال تجهیزات نظامی مانند نفربرها و خودروهای کمرشکن، تانک بر، کفی و لبه دار و کانکس ها انجام شده و در کنار آن اعزام بیمارستان های صحرایی به سه استان نیز انجام شده است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش اظهارداشت: اگر نیروهای مسلح در امر مهم مردم یاری مشارکت نمی کردند خدمات دولت شاید قادر به پشتیبانی 100درصدی مردم نبود.
امیر معمارباشی گفت: امروز شاهد دسیسه ها و توطئه های جدیدی از سوی استکبار جهانی هستیم و تحریم های شکننده، هجمه های نرم و جنگ فرهنگی از جمله این موارد هستند و در چند روز گذشته شاهد وقوع اتفاق نادر در سطح دیپلماتیک و اقدام نابخردانه رئیس جمهوری امریکا در قرار دادن سپاه عزیز در زمره گروه های تروریستی بوده ایم.
وی تاکید کرد: سپاه در طول 40 سال عمر خود جزو نهادهای انقلابی بود که امام (ره) با بصیرت و آگاهی آن را تشکیل دادند و این نهاد در همه عرصه های سازندگی، دفاعی، فرهنگی و اقدامات مقابله ای با هجمه های دشمنان با عزت، سربلندی و افتخار اقدام کرده است .
وی با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب سپاه مقابله با تروریسم بوده که توسط خود آمریکا در سوریه، عراق و لبنان ایجاد شده است، تاکید کرد: سپاه در این رابطه توانست سیلی بسیار محکمی را به گوش استکبار جهانی بزند و قطعا آنها باید از این سیلی خوردن ناراحت باشند و بخواهند تلافی کنند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش گفت: ارتش، سپاه و نیروی انتظامی یک ید واحده و یک لشکر الهی در کشور جمهوری اسلامی ایران و زیر لوای پرچم مقدس جمهوری اسلامی هستند و براساس فرمایشات داهیانه ولایت فقیه با قدرت و صلابت ایستاده اند و خواهند ایستاد.
امیر معمارباشی تاکید کرد: نیروهای مسلح ما انقلابی بوده، انقلاب خواهند ماند و انقلابی عمل خواهند کرد.
وی به نامگذاری سال جاری به عنوان سال رونق تولید نیز اشاره و بیان کرد: نیروهای مسلح کشور به واسطه آن که سرباز ولایت و همواره گوش به فرمان فرمانده خود هستند، فرمایشات فرمانده خود را برای توجه به اقتصاد مقاومتی و مسائل اقتصادی سرلوحه کار خود قرار داده اند و اگر امروز در خصوص تحریم های سخت و شکننده به هیچ کشوری نیاز نداریم و صادر کننده هستیم به واسطه توجه به منویات رهبری بوده است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش گفت: به مناسبت ایام بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش، بیش از 100 برنامه پیش بینی شده که در بازه زمانی از 21 تا 29 فروردین ماه اجرایی می شوند.
وی افزود: سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه، سخنرانی در مدارس، برگزاری ویژه برنامه های گرامیداشت روز ارتش با اجرای برنامه های بصیرت افزایی در پادگان ها، برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در هوانیروز، تجلیل از جوانان برومند و نخبه پادگان ها، دیدار با ائمه جمعه سراسر استان، دیدار و عیادت از بیماران بیمارستان های نظامی و غیرنظامی، دیدار با خانواده های شهدا و جانبازان و میثاق با شهداو غبارروبی مزار شهدا و رژه پرتوان نیروهای مسلح از جمله برنامه های ارتش به مناسبت روز ارتش خواهد بود./ایرنااخبار مرتبط

icon news

سردار سلامی: ۱۰۰ شناور تندروی جدید به یگان دریایی ایران اضافه شد+ فیلم

سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران خبر از افزوده شدن ۱۰۰ شناور تندروی جدید به یگان...

اعزام دو فروند بالگرد نیروی هوافضای سپاه به گچساران برای مهار آتش سوزی

در پی  آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع گچساران و جلوگیری از گسترش یا شعله ور شدن مجدد آتش دو...

تقدیر سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین از بیانات مقام معظم رهبری

ابومجاهد، سخنگوی رسمی کمیته های مقاومت فلسطین با تقدیر از بیانات مقام معظم رهبری، گفت...

ارتش به مناسبت روز قدس بیانیه داد

بیانیه‌ای از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز جهانی قدس منتشر شده است.  

دیدگاه خود را بنویسید

icon news