اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 25 تیر 1398
24 فروردین 1398 24 فروردین 1398
16:33 16:33

یک بازی اعتیاد آور آنلاین در نپال ممنوع شد

کشور نپال یک بازی اینترنتی به نام پابجی را به خاطر ترویج خشونت و اعتیاد آور بودن فیلتر کرده است و بازی کردن آن را برای مردم خود ممنوع کرده است.

به گزارش سلام نو، بر اساس درخواست دولت نپال، تمام شرکت‌های مخابراتی و ارائه دهندگان اینترنت، سرورهای پابجی را از دسترس مشترکین خود خارج کرده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده که هیچ حادثه مخربی که مرتبط با این بازی باشد، در نپال رخ نداده است.

به گفته‌ی اداره مخابرات و ارتباطات نپال، والدین نگران بودند که بچه‌ها به خاطر این بازی از درس و انجام تکالیف روزانه خود خودداری کنند. از سوی دیگر، فضای خشن بازی و فراگیر بودن آن بین کودکان و نوجوانان این کشور باعث شده نگرانی‌های زیادی در مورد تاثیرات مخرب پابجی روی این گروه سنی وجود داشته باشد. البته نپال تنها کشوری نیست که از فعالیت پابجی جلوگیری می‌کند و کشورهایی مانند چین هم به دنبال محدود کردن ساعات بازی کاربران برای جلوگیری از مشکلات احتمالی هستند.

نپال

در همین راستا، مدتی پیش بود که گروه بزرگی از والدین اماراتی خواستار ممنوعیت پابجی در این کشور شده‌ بودند . این درخواست به علت خشونت بیش از اندازه بازی و تاثیر بد آن روی افراد کم سن و سال مطرح شده بود.

به طور کلی اعتیاد به بازی‌های بتل رویال به مشکلی مهم در دنیای امروزی تبدیل شده است. مدتی پیش هم گزارشی منتشر شد که بر اساس آن، تقریباً ۵ درصد از ۴۶۶۵ درخواست طلاق ارائه شده به سایت Divorce Online دلیلی جز وابستگی بیش از حد به بازی فورتنایت نداشتند. جدا از بحث طلاق، تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان به خاطر اعتیاد به پابجی و فورتنایت، کارشان حتی به روانپزشک کشیده می‌شود.

اخبار مرتبط

icon news

ایکس‌ باکس‌های نسل بعد چگونه خواهند بود؟

با در نظر گرفتن مشخصات سخت افزاری، به نظر می‌رسد ایکس باکس لاک هارت برای اجرای بازی‌ه...

با بازی جدید نینتندو سوییچ آشنا شوید

چند سالی از معرفی Scalebound می‌گذرد و حال قرار است بعد از ۲ سال، به نظر می‌رسد این...

تغییرات داستانی در بازی مشهور کال آو دیوتی

واکنش کاربران به تغییرات کال او زیاد مثبت نبود. بسیاری از طرفداران به خاطر حضور در کن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news