اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 25 تیر 1398
24 فروردین 1398 24 فروردین 1398
18:16 18:16

نوجوان ۱۶ ساله ژاپنی به اتهام خرید و فروش کیک زرد بازداشت شد!

پلیس توکیو پسری شانزده ساله را دستگیر کرده که گفته می شود در فضای مجازی کیک زرد خرید و فروش می‌کرده است را بازداشت کرد تا به اتهاماتش رسیدگی کند.

به گزارش سلام نو، پلیس توکیو پسری شانزده ساله را دستگیر کرده که گفته می شود در فضای آنلاین اورانیوم خرید و فروش می کرده و بعد با غنی سازی آن را به اوره اورانیوم یا همان کیک زرد تبدیل می نموده است.

نشریه ژاپن تایمز گزارش داده که پلیس توکیو هم اکنون مشغول بازرسی از این دانش آموز دبیرستانی است و طبق اعلام پلیس این نوجوان سال گذشته اقدام به تولید و غنی سازی اریتریتول تترا نیترات کرده است.

این نوجوان که نامش فاش نشده هم اکنون با اتهام نقض قانون کنترل مواد منفجره روبروست و طبق ادعای پلیس حتی یکی از قوانین مربوط به رآکتورهای هسته ای در ژاپن را هم زیر پا گذاشته است.

کیک زرد

کیک زرد شکل غنی سازی شده از اورانیوم است که می توان با غنی سازی بیشتر آن را به عنوان سوخت در رآکتورهای هسته ای یا حتی تسلیحات هسته ای به کار برد.

براساس گزارش نشریه صبح جنوب چین، این نوجوان نخستین بار زمانی مورد توجه قرار گرفت که کالایی با عنوان اورانیوم ۹۹.۰ درصدی را در سایت مزایده آنلاین یاهو قرار داد. در ادامه مقامات رگولاتوری هسته ای ژاپن موضوع را به پلیس این کشور اطلاع دادند و پلیس هم اعلام کرد که اورانیوم ذکر شده در سایت واقعی است و توسط این نوجوان خریداری شده.

طبق اعلام ژاپن تایمز نیروهای پلیس در ادامه بررسی های خود دریافتند که نوجوان ۱۶ ساله ژاپنی کیک زرد را هم در یک وبسایت مزایده دیگر برای فروش گذاشته است.

ژاپن تایمز در ادامه گزارش خود آورده که مقامات پلیس بعد از انجام بررسی های لازم کیک زرد را از خانه نوجوان خارج کردند و خود مظنون نیز به خرید و غنی سازی اورانیوم اعتراف کرده است.

اظهارات وی در کنار مقدار ناچیز اورانیومی که از منزل وی کشف شد در نهایت افسران پلیس را به این نتیجه رساند که این نوجوان صرفا به مبحث شیمی علاقمند بوده و قصد تولید بمب را نداشته است.

با این حال اما ژاپن تایمز در گزارش خود ذکر کرده طبق اعلام مقامات پلیس این نوجوان از طریق توییتر و اپ پیام رسان لاین با یک نوجوان ۱۹ ساله در ارتباط بوده که ماه گذشته به اتهام تولید مواد مخدر، در اختیار داشتن سلاح و مواد منفجره راهی زندان شد.

این پسر شانزده ساله تنها یکی از چندین نفری بود که بنابر اعلام سازمان رگولاتوری هسته ای ژاپن مشغول تهیه اورانیوم از طریق وبسایت مزایده آنلاین بوده است.

اخبار مرتبط

icon news

موسس هواوی: اگر جاسوس بودیم خودم شرکت را تعطیل می‌کردم

آمریکا نه تنها به تحریم هواوی دست زده بلکه کشورهای همپیمانش نظیر انگلیس، آلمان، ژاپن،...

فیس بوک صدها اکانت اندونزیایی را مسدود کرد

فیس بوک صدها صدها اکانت اندونزیایی را به خاطر آنچه نشر اخبرا جعلی خواند مسدود کرد و ...

کانادا مدیر هوآوی را به آمریکا می‌دهد؟

وال استریت ژورنال اخیرا در گزارشی مدعی شد که دولت آمریکا همچنان به دنبال استرداد مدیر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news