اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 30 تیر 1398
25 فروردین 1398 25 فروردین 1398
09:00 09:00

اگر لوایح مربوط به FATF را تحت تأثیر برخی از التهابات سیاسی کنار بگذاریم خیلی معقول نیست

رئیس کمیته حقوق بین‌الملل کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت:  نباید در تله آمریکا که می‌خواهد فضا را متشنج کند و ما را در چالش امنیتی در منطقه قرار دهد قرار بگیریم.

جلیل رحیمی جهان آبادی

به گزارش سلام نو، جلیل رحیمی جهان آبادی  با اشاره به بررسی لوایح CFT و پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عضویت ما در هر قرارداد و پیمانی مسلماً نیازمند بررسی شرایط کارشناسی، نیازها و منافع کشور است. این که ما تحت تأثیر برخی التهابات فضای بین‌المللی برای عضویت یا عدم عضویت خود در قراردادها تصمیم بگیریم ممکن است منافع کشور را تأمین نکند.

وی گفت: به هر حال فشار سیاسی و اقتصادی علیه کشور وجود دارد و نپیوستن ما به FATF به عنوان مجموعه‌ای از قراردادها، سیستم بانکی کشور را دچار خودتحریمی می‌کند و شرایط را برای ما سخت‌تر خواهد کرد. این درک ما از شرایط موجود است و در مجلس هم بر همین مبنا به لوایح مربوط به FATF رأی دادیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: در حال حاضر CFT و پالرمو در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام است و توقع ما از این مجموعه این است که همانطور که مجلس که مقابل جو موجود ایستاد، به این لوایح دید کارشناسی داشته باشند چرا که باید برای افکار عمومی، نخبگان و دانشگاهیان و کارشناسان پاسخ قانع کننده‌ای داشته باشند.

رئیس کمیته حقوق بین‌الملل مجلس در ادامه یادآور شد: این که بخواهیم لوایح مربوط به FATF را تحت تأثیر برخی از التهابات سیاسی کنار بگذاریم خیلی معقول نیست. در شرایطی که آمریکا، سپاه را به عنوان بخشی از نیروی نظامی رسمی کشور تروریست اعلام کرده احتمال بالا گرفتن تنش‌های سیاسی و نظامی هم افزایش می‌یابد و در این شرایط عقلانیت و مدارا در تمام ارکان نظام ضرورت دارد.

نماینده مردم تربت جام و تایباد و باخرز در مجلس اضافه کرد: ما نباید در تله آمریکا که می‌خواهد فضا را متشنج کند و ما را در چالش امنیتی در منطقه قرار دهد قرار بگیریم، بلکه باید در عرصه سیاست خارجی و سایر عرصه‌ها دقت کنیم تا شناخت نقشه دشمن و نیازش به درگیری را تبیین کنیم و در بازی آمریکا شریک نشویم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

وزیر خارجه ایران:مشکلی بین ما و مردم آمریکا نیست

محمد جواد ظریف با تاکید بر نبودن خصومت بین مردم ایران و آمریکا از خواسته ایران مبنی ب...

ترامپ نه تنها برای ایران بلکه برای جهان رییس جمهوری غیر متعارف است

 محسن میردامادی فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه ترامپ نه تنها برای ایران بلکه ...

ادعای ترامپ: یک پهباد ایرانی را ساقط کردیم

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در نشستی که با رسانه‌ها داشت مدعی شد یک ناو آمریکا یک...

رفتار آمریکا باعث اتحاد هرچه بیشتر جریان‌های سیاسی در ایران شده است

امروز نیز آمریکایی‌ها ادعا کردند که فروش نفت ایران را به صفر خواهند رساند و کشور ایرا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news