اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 04 تیر 1398
25 فروردین 1398 25 فروردین 1398
07:45 07:45

پخت لازانیا در زمان کوتاه

لازانیا یکی از غذاهای است که طرفداران زیادی دارد اما این در حالی است که متاسفانه بسیاری از افراد در پخت آن با مشکل مواجه می شوند از این رو لازانیا را در لیست غذاهای مصرفی خود کمتر قرار می دهند.

گفتنی است لازانیا را می توان به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن پخت به گونه ای که طعمی دلپذیر و به یاد ماندنی داشته باشد.

طرز تهیه

بدیهی است برای پخت لازانیا باید در ابتدا مواد میانی آن را درست کرد که برای این کار در ابتداپیاز را کمی تفت می دهیم و بعد گوشت چرخ کرده  را به آن اضافه می کنیم و سپس هویج رنده شده را به مواد مخلوط می کنیم.

در مرحله بعد باید قارچ خورد شده،پودر آویشن و فلفل دلمه ای خورد شده را به مواد اضافه می کنیم تا کمی فلفل دلمه ای سبک شود سپس در مرحله بعد باید رب گوجه فرنگی، نمک وفلفل وزرد چوبه  را اضافه می کنیم و با هم مخلوط می کنیم.

در مرحله بعد باید نصف لیوان آب جوش را به مواد اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا به خوبی با مواد مخلوط شود و سپس بعد از جوش آمدن شعله گاز را خاموش می کنیم.

بدیهی است در مرحله بعد باید لازانیا را در آب و مقداری نمک و روغن جوشاند.

لازم به ذکر است بسیاری از افراد در جوشاندن لازانیا با مشکل مواجه می شوند به گونه ای یا آن را بسیار می جوشاند و یا اینکه هنوز لازانیا خام است.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که می توان از لازانیا به صورت خشک نیز استفاده است که برای این کار می توان در ابتدا ته ظرف را کمی چرب کرد و بعد لازانیا را در کف ظرف چید و بعد مقداری از مواد آماده شده را روی لازانیا می ریزیم و سپس کمی سس مایونز هم روی این مواد بریزید ودوباره لایهٔ بعدی لازانیا و دوباره مواد و سس مایونز تا به آخر.

در مرحله آخر نیز  باید روی مواد پنیر پیتزای رنده شده ریخت و سپس دو تا سه لیوان شیر به ظرف آماده شده اضافه کرده و درب آن را بگذارید که اگر ظرف مورد نظر شما در نداشت از محافظ بهداشتی ویا فویل آلومینیوم برای پوشاندن روی آن استفاده کرده وظرف را درون فر در بالا ترین طبقهٔ آن وبا پایین ترین درجه حرارت قرار دهید، اگر هم فر ندارید روی شعله گاز وحتما از همان ابتدا با شعله پخش کن وبا حرارت کم بگذارید.

در پایان باید خاطر نشان کرد که مدت زمان لازم برای پخت لازانیا با این روش تنها یک ربع تا نیم ساعت می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news