اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 04 تیر 1398
25 فروردین 1398 25 فروردین 1398
08:57 08:57

رفع ترک دیوار در زمان کوتاه

متاسفانه امروزه بسیاری از دیوارهای منازل دارای ترک هستند.

جالب است بدانیم که ترک دیوار حتی در خانه های نوساز نیز دیده می شود.

متاسفانه یکی از دلایل ایجاد ترک بر روی دیوار ساخت و سازهای غیر اصولی و همچنین ساختمان سازی در خانه های مجاور نیز می تواند در زمره مهم ترین دلایل ایجاد ترک بر روی دیوار باشد.

به طور کلی باید در نظر داشت ترک های ایجاد شده بر روی دیوار می تواند در زیبایی خانه تاثیر منفی داشته باشد.

بدیهی است برای رفع ترک روی دیوار ابتدا باید علت ترک را پیدا کرد که البته این ترک ها می تواند بنا به دلایل مختلف باشد که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

  • ترکیدن لوله آب

  • رطوبت بیش از اندازه محیط

  • رنگ آمیزی سریع دیوار پس از گچ کاری

با این اوصاف بهتر است برای جلوگیری از تکرار این روند در ابتدا عامل ترک را شناسایی کرد و بعد آن را در اولین فرصت ممکن برطرف کرد.

بدیهی است برای پوشاندن ترک روی دیوار باید در ابتدا با استفاده از یک کاردک ترک موجود بر روی دیوار را کمی عمیق کرد تا بدین طریق  ترمیم ترک دیوار گچی آسان تر  شود.

در مرحله بعد باید با استفاده از یک دستمال مناسب گرد و خاک های موجود در اطراف ترک را از بین برد، تا لکه گیری تمیز و بی عیب و نقصی داشته باشد.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که در مرحله بعد با استفاده از توری فایبر گلاس روی ترک را می پوشانیم  و بعد روی آن را با ملات ترک را پر می کنیم.

لازم به ذکر است که بعد از خشک شدن ملات با یک سنباده نسبتا سخت روی آن را بکشید تا قسمت های اضافی ملات از بین برود و سطح دیوار صاف شود.

در مرحله بعد باید پس از خشک شدن ملات می توان روی آن را دوباره رنگ زد تا هم رنگ دیوارهای شود و ترک ها به راحتی برطرف شود.

در خاتمه باید خاطر نشان کرد که روش مذکور تنها یکی از روش های ترمیم ترک دیوار گچی است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news