اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 04 تیر 1398
25 فروردین 1398 25 فروردین 1398
12:27 12:27

نقش ماساژ در کاهش دردهای عضلانی

امروزه بسیاری از افراد برای کاهش التهابات، تقویت عضلات و تمدد اعصاب از ماساژ استفاده می کنند.

گفتنی است بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای نیز قبل از شرکت در تورنمنت‌های حساس و مهم از خدمات ماساژ استفاده می کنند.

بدیهی است امروزه یکی از روش‌های علمی در دنیا برای کاهش التهابات و تقویت عضلات بدون استفاده از دستگاه و ابزار خاصی ماساژ درمانی است به گونه ای که در کشورهای جنوب شرقی آسیایی طرفداران بسیاری دارد.

به طور کلی باید در نظر داشت در حال حاضر با توجه به تبعات منفی استفاده از داروهای شیمیایی بسیاری از پزشکان انجام ماساژ را نیز بسیار توصیه می کنند به گونه ای که در برخی از موارد ماساژ در کنار روند درمانی فرد بسیار توصیه می شود.

آنچه مسلم است امروزه متاسفانه استفاده از خدمات ماساژ درمانی در کشور چندان مرسوم نیست اما این در حالی است که می توان با ماساژ بسیاری از بیماری ها و حتی استرس را نیز تا حد زیادی مرتفع کرد..

لازم به ذکر است ماساژ درمانی می‌تودان محلی که عضلات دچار چسبندگی است با گرم کردن باز کند، التهابات را از بین برد و با تقویت عضلات ورزشکار را برای شرکت در یک تورنمنت مهم آماده کند.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که  همچنین ماساژ درمانی روش مناسبی برای کاهش مشکلات اعصاب، رفع خستگی، کسالت و افسردگی می باشد از این رو برخی از کارشناسان بر این باور هستند که می توان با استفاده از ماساژ درمانی تا حد زیادی این دسته از مشکلات را برطرف کرد.

در پایان باید متذکر شد که می توان با رواج ماساژ درمانی علاوه بر ایجاد اشتغال برخی از بیماری ها را به راحتی درمان کرد و یا اینکه علایم بیماری ها را تا حد زیادی کاهش داد.

اخبار مرتبط

icon news

ماساژ کف پا

ماساژ یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای دستیابی به آرامش و کاهش میزان درد است، چرا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news