اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 25 تیر 1398
25 فروردین 1398 25 فروردین 1398
10:32 10:32

بحران ارتباط روستا‌ها در پلدختر هم‌چنان پا برجاست

کاظمی نماینده پلدختر در مجلس شورای اسلامی تایید کرد 40 روستای این منطقه هم‌چنان مشکلات جدی در برقراری ارتباط زمینی با هم دارند.

سیل پل‌دختر

نماینده پلدختر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ارتباط ۴۰ روستا هنوز قطع است، در این رابطه گفت که انتظار مردم استمهال وام‌ها، اسکان موقت و رایگان شدن هزینه آب، برق و گاز تا زمان ثبات زندگی‌شان است.

به‌ گزارش ‌سلام نو، حمیدرضا کاظمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه‌) و در جریان بررسی ابعاد سیل اخیر از مردم ایران برای نهایت کمک و مساعدت قدردانی کرد و در این باره، گفت‌: از مقام معظم رهبری برای صدور دستور برای حضور نیروهای مسلح، سپاه و ارتش و حضور نیروهای جهادی در مناطق سیل زده قدردان هستم.

وی ادامه‌ داد: گلایه مردم آن است که بیش از سه هزار نفر حدود ۲۰ ساعت در سیل محاصره بوده و بالای منازل خود هر لحظه غرق شدن خود را ملاحظه می‌کردند و انتظار داشتند که بالگردی برای نجات آنها بیاید که این اتفاق رخ نداد.

نماینده پلدختر با بیان این که ۱۴ هزار واحد مسکونی در این منطقه تخریب شده و ۱۰ روستا باید جا به جا شود، گفت‌: ارتباط ۴۰ روستا قطع شده است و حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی و خانواده‌ بدون اسباب و اثاثیه هستند. ۱۵۰۰ واحد تجاری نیز تخریب و یا دچار خسارت شده‌اند.

به گفته وی خساراتی به کلیه زیر ساخت‌ها به خصوص از بین رفتن مسیر پلدختر به خرم آباد و کرمانشاه وارد شده است که به طور کلی این مسیر باز نشده است.

کاظمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این که ۱۵ پل روستایی تخریب شده است، گفت‌: کلیه زیر ساخت‌ها مثل شبکه‌های آب، برق، گاز و تلفن قطع شده است که با کمک مسئولان فعلا وصل است، اما زیر ساخت‌ها از بین رفته است و بیش از ۳۵ روستا تاکنون قطع ارتباط هستند.

نماینده پلدختر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در بخش کشاورزی نیز زمین ها و باغات و مزارع و جاده های بین مزارع از بین رفته است، گفت‌ که بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان خسارت به پلدختر وارد شده است. دغدغه‌ مردم اسباب و اثاثیه شان بوده که از دولت اطمینان می‌خواهند.

وی در پایان گفت‌ که استمهال وام‌ها و اسکان مردم و رایگان شدن آب و برق و گاز تا ثبات زندگی مردم و ساخت سریع زیر ساخت‌ها و احیای جاده قدیم پلدختر به خرم آباد درخواست مردم می‌باشد.

اخبار مرتبط

icon news

سیل در درگز جان یک قربانی گرفت

فرمانده انتظامی شهرستان درگز اظهار کرد: یک جوان 24 ساله بر اثر سیل جان خود را از دست ...

مرگ 2 نفر بر اثر سقوط سمند از پل

 سقوط خودروی سمند از پل بابازید پلدختر 2 نفر را به کام مرگ کشاند.

روستاهای گمیشان از سیل خسارت 590 میلیارد تومانی دیده‌اند

350 روستا در گلستان به خاطر سیل آسیب دیده اند که طبق برآوردها این خسارت بالغ بر 590 م...

کمک‌های کویت برای سیل زدگان وارد ایران شد

 در ادامه کمک های انساندوستانه مردم کویت و اتباع ایرانی مقیم این کشور به سیل زدگان مح...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news