اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 31 فروردین 1398
25 فروردین 1398
10:35

واکنش تند بازار طلا به دلار

تحلیلگران بازار طلا می‌گویند قیمت طلا احتمالاً پس از یک سقوط مختصر این هفته دوباره اوج خواهد گرفت و به واکنش خود ادامه خواهد داد.

طلای جهانی

تحلیلگران بازار جهانی می‌گویند قیمت طلا احتمالاً پس از این که از ریزش سنگین پنج شنبه گذشته بهبود یافت، هفته جاری به سطح بالاتری صعود می‌کند.

به گزارش سلام نو، قیمت طلا هفته گذشته اندکی کاهش یافت و بزرگترین کاهش یک روزه این فلز ارزشمند روز پنج شنبه رقم کرد و بهای معاملات آتی بازار کامکس نیویورک ۱.۵ درصد سقوط کرد.

خبر خوب این است که طلا جای پای خود را محکم کرده و قیمت این فلز در هفته جاری که ارزش معاملات به دلیل تعطیلات عمومی عید پاک در جهان کمتر می‌شود، اندکی بهبود پیدا می‌کند.

به گفته بارت میلک ، مدیر استراتژی جهانی شرکت " تی دی سکیوریتیز "، عوامل مثبت متعددی از جمله دلار ضعیف‌تر وجود دارند که طلا باید به آنها واکنش نشان دهد. شاخص دلار از ۹۷.۲ واحد به ۹۶.۸۲ واحد افت کرده است. دلار آمریکا به آمار اقتصادی مطلوب چین واکنش نشان داد. زمانی که شور و اشتیاق در آمریکای شمالی فروکش کرد، دلار ضعیف‌تر به بالا رفتن قیمت طلا کمک خواهد کرد. دلار آمریکا در معاملات روز جمعه به آمار قوی صادرات مارس و آمار وام و پول چین واکنش نشان داد.

به گفته تحلیلگران، آمار اقتصادی هم در روند قیمت طلا در هفته جاری اهمیت فراوانی خواهند داشت و شماری از آمار نظیر خرده فروشی آمریکا، آمار مسکن، گزارش تولید ایمپایر استیت ، گزارش بژ بوک بانک مرکزی آمریکا و تولید صنعتی هستند که ممکن است باعث حرکت چشمگیر قیمت طلا شوند.

به گفته میلک ، طلا بعید است از سطح قیمت فعلی کاهش بیشتری پیدا کند. حمایت قوی در حدود میانگین قیمت ۱۰۰ روزه در ۱۲۸۸ دلار وجود دارد و از سوی دیگر طلا در سطح ۱۳۰۶ دلار با مقاومت روبروست. اگر طلا به پایین محدوده ۱۲۸۴ تا ۱۲۹۰ دلار سقوط کند، ممکن است قیمت ۱۲۶۷ دلار و پایین‌تر از آن را بشکند. از سوی دیگر اگر به بالای ۱۳۰۰ دلار صعود کند، می‌تواند تا مرز ۱۳۳۰ دلار پیشروی کند.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، جورج گرو، مدیرکل شرکت " آر بی سی ولث منیجمنت " بر این باور است که طلا بعید است در کوتاه مدت به بالای مرز ۱۳۲۵ دلار صعود کند مگر این که یک رویداد سیاسی یا اقتصادی بزرگ‌تر به وقوع بپیوندد.

اخبار مرتبط

قیمت سکه و قیمت طلا

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان ارزش گذاری شد.

قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز

آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز پنجشنبه 29 فروردین 1398 

دلار دوباره 10 هزار تومانی می‌شود!

یک نماینده مجلس پیش بینی کرد که در روزهای اینده دلار دوباره به کانال 10 هزار تومان با...

قیمت سکه و طلا در بازار

 قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته کاهش یافت .

دیدگاه خود را بنویسید