اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
25 فروردین 1398 25 فروردین 1398
11:29 11:29

تمجید مهاجم سابق استقلال از پاتوسی

مجید نامجو مطلق پیشکسوت باشگاه استقلال و از مهاجمین برجسته این باشگاه با تمجید از بازی استقلال گل پاتوسی را کم نظیر دانست.

به گزارش سلام نو، مجید نامجو مطلق پیشکسوت باشگاه استقلال در گفت و گو با سایت رسمی این باشگاه درباره دیدار آبی ها و سپاهان گفت: از بازی استقلال لذت بردیم و با توجه به شرایط تیم در این مسابقه و نیاز به برد تیم و البته انگیزه های سپاهان، کیفیت بازی بالا بود. شاهد یک بازی خوب و جذاب از دو تیم بودیم و خدا را شکر برنده مسابقه بودیم.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط جدول، هر دو تیم برد می خواستند. نیمه اول هر دو تیم احتیاط بیشتری داشتند و سعی می کردند از اشتباهات حریف استفاده کنند تا برنده باشند. بازی خیلی خوب و فیزیکی از هر دو تیم دیدیم و بازی سرعت خوبی هم داشت اما احتیاط بر بازی حاکم بود. در نیمه دوم هر دو تیم توان خود را برای برد گذاشتند و بازی جذاب شد. از نظر تاکتیکی و سرعتی بازی بسیار خوب بود و هر دو تیم نیز موقعیت های خوبی داشتند و می توانستند برنده باشند.

نامجو مطلق با تمجید از تعویض های خوب شفر که نقش پر رنگی در دقایق پایانی مسابقه داشت، تصریح کرد: هر چه به پایان نزدیک شدیم، شرایط استقلال بهتر شد. تعویض های شفر خیلی در روند تیم تاثیر داشت. انتظاری که از شفر داشتیم با توجه به مهره های تیم و پتانسیل تیم این است که همیشه مثل این بازی عمل کند و نترس و شجاع به میدان برود و هدف تیم کسب برد باشد. استراتژی شفر در این دیدار تاثیر گذار و تعیین کننده بود. من در گذشته نسبت به برخی تعویض ها انتقاد داشتم اما این دیدار شفر به خوبی از داشته های خود استفاده کرد. شفر تعویض های شجاعانه و به موقعی انجام داد و با هر تعویض شرایط تیم بهتر شد و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند. استقلال بازیکنانی دارد که بتوانند این انتظارات را برآورده کند. هر چه از زمان بازی گذشت و با تکیه به تعویض های شفر، استقلال موقعیت های بهتری ایجاد کرد.

او درباره گل سالم استقلال که به اشتباه مردود اعلام شد، بیان کرد: تیم یک گل سالم به ثمر رساند و داور مسابقه اشتباه بزرگی انجام داد. زمانی که کریمی می خواست ضربه سر را بزند کریمی هیچ فشاری به بازیکنان حریف وارد نکرد که منتج به خطا شود. داور تمرکز خود را از دست داد و تصور کرد که کریمی بازیکن حریف را شارژ کرده اما این اتفاق رخ نداد. اگر این خطا را بگیرند، باید هر مسابقه 10 پنالتی گرفته شود زیرا این یک کار طبیعی از سوی مدافعان است.


پیشکسوت باشگاه در ادامه درباره گل پاتوسی و عملکرد این بازیکن، اضافه کرد: این گل و این حرکت مختص خود پاتوسی بود و همیشه بازیکنان بزرگ و خلاق در چنین صحنه هایی توانایی خود را نشان می دهند و گره بازی را باز می کنند. دو تیم شناخت خوبی از هم داشتند و توانسته بودند تاکتیک های تیم مقابل را از کار بیندازند و موقعیت های زیادی به یکدیگر نمی دادند. پاتوسی بعد از پرس و توپ گیری خوبی که انجام شد و پاس خوبی که گرفت، با استفاده از خلاقیت خود گره بازی را باز کرد و این خلاقیت مختص پاتوسی بود.


وی در پایان صحبت های خود درباره شرایط آبی پوشان در ادامه لیگ برتر، اظهار داشت: تیم در دو جبهه می جنگد و فشار بدنی و ذهنی روی بازیکنان زیاد است و تیم باید تمرکز خود را حفظ کند و آرامش داشته باشد. وظیفه باشگاه و کادرفنی است این شرایط را برای بازیکنان حفظ کند. خستگی ناشی از این مسابقات می تواند روی تیم تاثیر بگذارد و باید برنامه ریزی خوبی برای تیم در نظر گرفته شود تا موانع از مسیر تیم برداشته شود. باید آرامش داخل تیم بیشتر شود. می توانستیم برابر سایپا نتیجه گیری کنیم و شرایط بهتری برای قهرمانی داشته باشیم اما حالا 5 بازی داریم و امیدوارم تیم در این 5 بازی موفق عمل کند. قطعا تیم های دیگر امتیاز از دست می دهند و استقلال باید همه تلاش خود را بکند تا یک فصل موفق را سپری کند.

اخبار مرتبط

icon news

علت غیبت فرشید اسماعیلی در بازی درون تیمی آبی ها

پزشک تیم فوتبال استقلال دلیل غیبت فرشید اسماعیلی در بازی درون تیمی آبی‌پوشان را اعلام...

فوتبالیست استقلال رستورانش را جمع کرد! + عکس

خسرو حیدری که رستوران زدنش سال گذشته سر و صدای زیادی به‌پا کرد حالا این رستوران را تع...

حاشیه‌سازی سرمربی استقلال در اینستاگرام + عکس

فرهاد مجیدی سرمربی تیم استقلال با انتشار متنی کنایه‌آمیز در اینستاگرام باعث واکنش کار...

واکنش گلر استقلال به شایعات + عکس

سیدحسین حسینی دروازه بان تیم استقلال که این روزها حواشی عجیبی برایش به وجود آمده است ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news