اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 31 فروردین 1398
25 فروردین 1398
14:25

زیر ساخت های پلدختر نابود شده است!

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کلیه زیر ساخت‌ها مثل شبکه‌های آب، برق، گاز و تلفن قطع شده است که با کمک مسئولان فعلا وصل است، اما زیر ساخت‌ها از بین رفته است و بیش از ۳۵ روستا تاکنون قطع ارتباط هستند.

۱۴ هزار واحد مسکونی در پلدختر تخریب شد/ برخی از جاده‌ها هنوز باز نشده است

به گزارش سلام نو، حمیدرضا کاظمی امروز در صحن علنی مجلس با اشاره به تبعات سیل اخیر در شهرستان پلدختر ضمن تشکر از مقام معظم رهبری برای صدور دستور برای حضور نیروهای مسلح، سپاه و ارتش و حضور نیروهای جهادی در مناطق سیل زده، گفت: گلایه مردم آن است که بیش از سه هزار نفر حدود ۲۰ ساعت در سیل محاصره بوده و بر پشت بام منازل، هر لحظه غرق شدن خود را ملاحظه می‌کردند و انتظار داشتند که بالگردی برای نجات آنها بیاید که این اتفاق رخ نداد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی افزود: ۱۴ هزار واحد مسکونی در این منطقه تخریب شده؛ ۱۰ روستا باید جا به جا شده؛ ارتباط ۴۰ روستا قطع شده؛ حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی و خانواده‌ بدون اسباب و اثاثیه هستند؛ ۱۵۰۰ واحد تجاری نیز تخریب و یا دچار خسارت شده‌اند.

وی با اشاره به خسارت به زیرساخت ها، راه ها، پل ها، ادامه داد: برخی از جاده‌ها هنوز باز نشده است؛ راه های روستایی، پل های ارتباطی و بیش از ۱۵ پل در مسیر اصلی تخریب شده است.

کاظمی گفت‌: کلیه زیر ساخت‌ها مثل شبکه‌های آب، برق، گاز و تلفن قطع شده است که با کمک مسئولان فعلا وصل است، اما زیر ساخت‌ها از بین رفته است و بیش از ۳۵ روستا تاکنون قطع ارتباط هستند.

این نماینده مجلس با بیان این که در بخش کشاورزی نیز زمین ها و باغات و مزارع و جاده های بین مزارع از بین رفته است، گفت‌ که بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان خسارت به پلدختر وارد شده است.

کاظمی با اشاره به اینکه دغدغه‌ مردم اسباب و اثاثیه شان بوده که از دولت اطمینان می‌خواهند، افزود: ساخت سریع زیر ساخت‌ها، لایروبی رودخانه ها، اجرای طرح های آبخیزداری، اسکان موقت مردم و سیل زدگان، وصل ارتباط جاده ها، استمهال وام‌ها، اختصاص سهمیه برای کنکوری ها و و رایگان شدن آب و برق و گاز تا ثبات زندگی مردم از جمله درخواست های مردم این منطقه است./ایلنا

اخبار مرتبط

سردار صابری: ما نیروهای مسلح نه رقیبیم نه موازی بلکه مکمل هم هستیم

 مقام ارشد سپاه تهران بزرگ گفت: سیل اخیری که گریبانگیر مردم شد نشانه‌ای دیگر از یکدلی...

تا سه سال بحران آب نداریم

مسوولان می‌گویند دغدغه برای آب شرب در مکان‌هایی که از آب‌های سطحی استفاده می‌کنند، حد...

رئیس قوه قضاییه : خشم و لبخند آمریکا تاثیری در تصمیم های ما ندارد

رئیسی گفت: ایران کشوری مقتدر و مستقل است و با داشتن جوانان ارزشمند و انقلابی که در جر...

وزیر کشور: در خصوص کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد

 وزیر کشورافزود: فشارها و تحریم‌های دشمن گرچه در عمل تاثیری در روند کار بازسازی مناطق...

دیدگاه خود را بنویسید