اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 اسفند 1398
25 فروردین 1398 25 فروردین 1398
20:05 20:05

جواد لاریجانی با سفیر سوریه دیدار و گفت و گو کرد

  در دیدار سفیر سوریه در تهران با دبیر ستاد حقوق بشر  در مورد توطئه جدید رژیم صهیونیستی با پشتیبانی دولت آمریکا در ادعای الحاق بلندی‌های جولان بحث و گفت و گو شد.

عصر امروز انجام شد؛

دیدار جواد لاریجانی با سفیر سوریه درباره موضوع‌بندی‌های جولان

به گزارش سلام نو، محمدجواد لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه ارتفاعات جولان به حول و قوه الهی همانند جنوب لبنان با استراتژی مقاومت آزاد خواهد شد، گفت در عین حال باید کشورهای اسلامی و البته همه کشورهای طرفدار حقوق بشر و کرامت انسانی در مقابل این توطئه ایستادگی کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه اقدام اسرائیل و موضع دولت متجاوز آمریکا نه تنها مغایرت صریح با مجموعه‌‌ای از مقررات بین‌‌‌الملل دارد بلکه از لحاظ معیارهای حقوق بشری که دول غربی خود را پرچمدار آن می‌‌‌دانند نیز امری بشدت مردود است.

دبیر ستاد حقوق بشر با ابراز نگرانی از اینکه با الحاق جولان به رژیم صهیونیستی هزاران نفر از ساکنان سوری این منطقه تحت فشارهای وسیع صهیونیستی جهت پذیرش هویت جعلی این رژیم آنهم به نحو تضعیف شده همراه با محرومیت‌‌های وسیع قرار گرفته اند، اظهار داشت که چنین اقدامی بر اساس معیارهای بین المللی  حتی با مهاجرین هم صورت نمی‌‌‌پذیرد.

دبیر ستاد حقوق بشر ادامه داد که این یک تهدید بزرگ برای حقوق هزاران نفر از ساکنان منطقه جولان بوده و نباید اجازه دهیم که متجاوز جایزه بگیرد.

لاریجانی ابراز امیداری کرد که با همکاری دولت سوریه و سایر کشورهای اسلامی، تحرکات وسیعی در برابر این توطئه صهیونیستی – آمریکایی انجام دهیم.

عدنان محمود، سفیر سوریه نیز ضمن اهدای سلام‌‌های گرم خود و تشکر ویژه از مقام معظم رهبری به علت راهنمایی و روشنگری در شرایط سخت و حمایت‌‌های بی‌‌دریغ ملت ایران که رمز پیروزی سوریه بر علیه توطئه تروریستی داعش بود، تشکر و تصریح کرد: به نظر ما تروریست اعلام کردن نهاد مبارکی مانند سپاه بخشی از استراتژی کلان آمریکایی‌ها در تخاصم با محور مقاومت است و همچنین بیانگر نهایت خشم آنها از شکست بزرگ در منطقه است.

در این ملاقات همچنین زمینه‌‌های همکاری وسیع در حوزه علوم و فنون جدید و سایر مسائل بین‌‌المللی مورد تاکید قرار گرفت./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

انتقاد جواد لاریجانی از گفت‌وگوی تلفنی روحانی با مکرون

 معاون اسبق وزارت خارجه  بخشی از گفت و گوی تلفنی رئیس جمهور کشورمان با ماکرون را مورد...

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: هیچ‌گونه حقی برای تعیین سرنوشت جولان اشغالی برای هیچ فرد، گروه و یا دولتی غیر از سوری ها وجود ندارد

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه ای   اقدام آمریکا درپی به رسمیت شناختن حاکمیت اس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news