اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 30 فروردین 1398
25 فروردین 1398
21:14

لزوم توسعه اقدامات فرهنگی در آستان قدس رضوی

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: در تمامی فعالیت‌های آستان قدس رضوی باید با حساسیت و دقت مضاعف عمل شود، بویژه در مسائل مالی باید مراقبت‌های لازم صورت گیرد تا برخی مشکلات تکرار نشود.

ایت الله مکارم شیرازی

به گزارش سلام نو،  منطقه قم آیت الله مکارم شیرازی امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی با تبریک انتصاب وی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی برای ایشان در این مسئولیت سنگین و حساس آرزوی توفیق کرد.

وی حفظ و تقویت ارتباط و تعامل با مراجع عظام تقلید و علما را به تولیت آستان قدس رضوی توصیه کرد و با تبیین کارکردها و فعالیت‌های متنوع و متکثر آستان قدس رضوی، عنوان کرد: حضور سالیانه میلیون‌ها زائر در سال در حرم مطهر رضوی فرصت بسیار مغتنمی برای فعالیت‌های فرهنگی است، در زمان مرحوم آیت الله طبسی فعالیت‌های فرهنگی خوبی شروع شد و در دوره حجت الاسلام والمسلمین آقای رئیسی نیز توسعه خوبی پیدا کرد اما نباید به این مقدار بسنده کرد.

این مرجع تقلید شیعه با تاکید بر توسعه اقدامات فرهنگی، افزود: در تمامی فعالیت‌های آستان قدس رضوی باید با حساسیت و دقت مضاعف عمل شود، بویژه در مسائل مالی باید مراقبت‌های لازم صورت گیرد تا برخی مشکلات تکرار نشود.

آیت‌الله مکارم شیرازی توجه به فعالیت‌های مردمی و عام المنفعه و مشکلات محرومان را به تولیت محترم آستان قدس رضوی توصیه و بر لزوم خبر رسانی دقیق و کامل فعالیت‌های آستان قدس رضوی تاکید کرد.

وی ادامه داد: توجه به حوزه‌های علمیه مشهد و رفع مشکلات حوزه‌های علمیه استان باید در دستور کار آستان قدس رضوی قرار بگیرد.

این استاد برجسته حوزه علمیه بر لزوم توجه به مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد تاکید کرد و ادامه داد: سابقا در حاشیه مشهد مشکلاتی بود که با برنامه‌های متعدد و متنوع بحمدالله برطرف شد؛ ما هم در حاشیه شهر و در یک منطقه حساس مجموعه‌ای به نام ثامن الحجج (ع) که شامل حوزه علمیه، خانه اساتید، کتابخانه و مسجد می‌شود، تأسیس کردیم و در مسافرت اخیر به مشهد تصمیم گرفتیم تمام آن را به آستان قدس رضوی واگذار کنیم تا تکمیل نمایند و به بهره برداری برسانند، امیدوارم جنابعالی نیز عنایت خاصی به این موضوع داشته باشید.

وی با اشاره به مشکلات مناطق سیل زده کشور، بیان کرد: با همت و کمک مردم و مسئولان به لحاظ تغذیه و کمک‌های اولیه توجه خوبی به سیل زدگان صورت گرفته؛ ولی باید برای ساخت مسکن و آینده آنها فکر مهمی کرد و کمک‌ها را نیز به همین جهت سوق داد.

آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم بازنگری در محل احداث مسکن سیل زدگان تاکید کرد و افزود: باید از تجربه‌های تلخی که در این عرصه داریم، درس بگیریم و به هیچ وجه نباید در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل ها اجازه ساخت و ساز داده شود./ایسنا

اخبار مرتبط

دشمن می‌خواهد از سپاه انتقام بگیرد

آیت الله مکارم شیرازی اظهار کرد: محکوم کردن اقدام آمریکا مبنی تروریست دانستن سپاه پاس...

آیت‌الله مکارم شیرازی:مردم در کنار مسئولان باید کمر همت ببندند و به این مردم سیل زده یاری رسانند

آیت الله مکارم شیرازی گفت:کسانی که به مسافرت های خارجی و آنچنانی و مخارج آن چنانی می ...

فتوای آیت الله مکارم شیرازی درباره کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده

آیت الله مکارم شیرازی اظهار کرد:مردم خیّر و نیکوکار نیز ساکت نمی‌نشینند. دامن همت به ...

لزوم هماهنگی برنامه های زندگی با قرآن

یت الله ناصر مکارم شیرازی اظهار کرد: همه ما نیازمند برنامه تازه برای سال نو هستیم و ب...

دیدگاه خود را بنویسید